reklama

Z Thomase je dcera Ruby. Hororová hvězda Curtisová oznámila, že její dítě je trans

Jamie Lee Curtisová oznámila, že její adoptovaný syn Thomas je transgender. Nyní se považuje za ženu Ruby a příští rok si vezme svého snoubence. Role oddávajícího by se měla ujmout sama herečka.

Jamie Lee Curtisová
Jamie Lee Curtisová | Foto: Reuters

Herečka Jamie Lee Curtisová, která se proslavila zejména rolí v kultovním hororu Halloween, oznámila, že její adoptovaný syn Thomas Guest je transgender. Nyní se považuje za ženu jménem Ruby.

V nedávném rozhovoru pro AARP Magazine herečka uvedla, že jsou společně s jejím manželem, scenáristou Christopherem Guestem, na své dítě velmi hrdí. Ruby, která se narodila jako Thomas, si adoptovali v roce 1996. Pár měl v té době problémy s početím vlastního dítěte.

V posledních letech na sobě herečka zapracovala a zbavila se špatných zvyků i starých myšlenek. Jednou z nejdůležitějších změn bylo smíření a pochopení trangender identity, ke které se jedno z jejích dvou dětí přiznalo. "S úžasem a hrdostí jsme sledovali, jak se z našeho syna stává dcera Ruby," přiznala herečka v rozhovoru

Ruby je nyní pětadvacet let a je zasnoubená se svým partnerem. Na příští rok plánují svatbu. Pyšná maminka Curtisová se pochlubila, že svou dceru bude sama oddávat.

Curtisová není jedinou hollywoodskou hvězdou, která podporuje své trans dítě. Charlize Theronová v roce 2019 prozradila, že její tehdy sedmiletá adoptovaná dcera Jackson se považuje za chlapce. Rok předtím se pochlubila i hvězda filmu Sex ve městě Cynthia Nixonová, když se z její dcery stal syn Samuel Joseph Mozes. A začátkem letošního roku se připojila i herečka Busy Philippsová, jejíž dcera Birdie ve svých dvanácti letech upřednostňuje oslovení "oni".

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama