reklama

Múza Tima Burtona, smrtijedka Bellatrix i Marla z Klubu rváčů slaví 57. narozeniny

Múza a dlouholetá partnerka režiséra Tima Burtona, vyšinutá Marla z Klubu rváčů či neméně podivná paní Lovettová ve filmu Sweeney Todd. Ale taky představitelka řady historických postav, včetně královny Alžběty. Helena Bonham Carterová slaví narozeniny.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Režiséři ji obsazují hlavně do historických dramat anebo do rolí vyšinutých postav. Vzpomeňte si třeba na Marlu z Klubu rváčů, jejímž koníčkem jsou návštěvy nejrůznějších terapeutických skupin pro nevyléčitelně nemocné. Anebo na postavu paní Lovettové z filmu Sweeney Todd a její masové bochánky plněné lidským masem… Upoutala i fanoušky Harryho Pottera, byť v sérii ztvárnila smrtijedku Bellatrix Lestrangeovou, pravou ruku Pána zla - lorda Voldemorta. Mimochodem, dlouhá léta byla, a možná stále je, múzou režiséra Tima Burtona. S ním má dvě děti, přičemž dceři Nell šel za kmotra Helenin nejčastější filmový parťák - Johnny Depp.

Více zajímavostí ze života čerstvé sedmapadesátnice Heleny Bonham Carterové najdete v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama