reklama

Harry a Meghan si znovu stěžují na královskou rodinu. "Je to špinavá hra," tvrdí

Tento týden má na Netflixu vyjít dokumentární série s názvem Harry & Meghan. Na sérii chce platforma upozornit prostřednictvím dramaticky zpracovaných trailerů, ve kterých si dvojice opakovaně stěžuje na hierarchii, rasismus a špatné zacházení v britské královské rodině. Komentáře pod videem jsou ale spíš sarkastického rázu.

Foto: Shutterstock

Na čtvrtek 8. prosince je naplánovaná premiéra dokumentární série s názvem Harry & Meghan a podle trailerů uvedených během posledních dnů se hodlá dvojice zaměřit znovu na britskou královskou rodinu. Opětovně se snaží navrátit k tématu rasismu a k utrpení žen, které se do rodiny kdy provdaly, včetně matky prince Harryho, princezny Diany.

Produkční tým se netají tím, že se má jednat o dokument bombastického charakteru, a svá tvrzení chce podepřít rozhovory z úzkých kruhů dvojice. Série sestává ze šesti epizod a pokryje vztah Harryho a Meghan od samotného počátku - od dvoření a randění - až po výzvy, kterým v instituci údajně museli čelit.

Zatímco první trailer se snažil vzbudit emoce černobílými fotografiemi zachycujícími fáze vztahu Harryho s Meghan Markleovou, nyní vévodkyní ze Sussexu, druhý trailer vyznívá podstatně dramatičtěji, dokonce až útočně směrem ke královské rodině. Tentokrát dvojici překáží hierarchie v rodině a znovu se vracejí k jejímu údajnému rasismu, o kterém mluvili i v interview u Oprah Winfreyové.

"Je to špinavá hra," přisazuje si Harry v traileru, který se současně snaží navnadit na odhalení momentu, jenž prý všechno změnil. Podle dvojice a jejich spojenců byla vyhlášena válka proti Meghan, která pramení z rasismu. Královští komentátoři se ale netají tím, že podle nich jsou to právě Sussexovi, kdo vyhlásil válku královské rodině, ne naopak, přičemž podle nich není náhoda, že se producenti rozhodli video na YouTube vyvěsit v době, kdy jsou princ a princezna z Walesu na návštěvě v USA.

"Nechtěl jsem, aby se historie zopakovala," říká dále v upoutávce Harry, čímž naráží na tragický osud své matky. "Nikdo nezná celou pravdu. My známe celou pravdu."

Komentáře pod oběma upoutávkami jsou ale spíše jízlivého charakteru a hodně ironické. Sarkastickými poznámkami ovšem nešetřili ani publicisté. Novinář Dan Wootton popsal upoutávku jako "oslavu mučednictví" a někdejší poradce Margaret Thatcherové Nile Gardiner se vyjádřil následovně: "Kdyby se udělovala cena Akademie za aroganci, ješitnost a narcismus, Meghan a Harry by byli nejlepšími kandidáty."

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama