reklama

Harry a Meghan se po delší odmlce ukážou na veřejnosti. Zúčastní se koncertu

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se zúčastní amerického koncertu plného hvězd, který má podpořit přístup k očkování proti covidu-19. Akci s názvem Vax Live pořádá organizace Global Citizen zasazující se o boj s chudobou a mezi účastníky bude i americký prezident Joe Biden.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Princ Harry a vévodkyně Meghan se po delší odmlce opět objeví na veřejnosti. Svou účast přislíbili na hvězdně obsazeném koncertu Vax Live, jehož cílem je podpořit rovný přístup k očkování proti koronaviru.

Akci, kterou má moderovat zpěvačka Selena Gomezová, pořádá organizace Global Citizen zasazující se o boj s chudobou. Informoval o tom britský zpravodajský web BBC

"Když budou mít všichni všude stejný přístup k očkování, budeme z toho profitovat všichni a všichni budeme v bezpečí. Musíme zajistit spravedlivou distribuci vakcíny a tak obnovit naši důvěru v lidskost. Tato mise je nesmírně důležitá," uvedl v prohlášení pár. 

Akce se koná již tuto neděli na stadionu SoFi v Los Angeles a vysílat se pak bude 8. května.

Cílem je přimět vládu, firmy i farmaceutické společnosti, aby byly vakcíny dostupné široké veřejnosti za neziskové ceny. Harry a Meghan mají být osobnosti, které přesvědčí soukromý sektor aby se zapojil do příspěvků na plošné očkování proti koronaviru, které by tak bylo přístupné všem bez ohledu na národnost nebo společenské postavení.

Na koncertu vystoupí například Jennifer Lopezová, kapela Foo Fighters či zpěvák kapely Pearl Jam Eddie Vedder. 

Akce se zúčastní také americký prezident Joe Biden s manželkou a viceprezidentka Kamala Harrisová, jejichž cílem je zvýšit důvěryhodnost vakcíny. 

Mezi dalšími státníky se objeví také francouzský prezident Emmanuel Macron, kanadský premiér Justin Trudeau či chorvatský premiér Andrej Plenkovic.

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama