reklama

Česká zpěvačka přiznala vážnou nemoc. "Mám kruté bolesti, zabírají jen opiáty," říká

Zpěvačka, pianistka a skladatelka Hana Robinson už delší dobu trpí roztroušenou sklerózou. Nyní se k ní ale přidala ještě další nemoc. "Už nějakou dobu jsem si všímala, že mě bolí záda a nohy, myslela jsem si, že je to od roztroušené sklerózy a že to nebudu řešit, že to není taková hrůza, až do momentu, kdy to hrůza byla a nemohla jsem se zvednout z postele," svěřila se hudebnice.

Hana Robinson
Hana Robinson | Foto: Profimedia.cz

Rodačce z Brna v roce 2008 lékaři diagnostikovali závažné onemocnění, roztroušenou sklerózu. Hana Robinson se tím ale nenechala nijak ovlivnit a pokračovala v životě, jako by byla zdravá.

Navzdory tomu jí přibyla další diagnóza. Před nedávnem jí doktoři oznámili, že trpí chronickým zánětem pavoučnice, takzvanou arachnoiditidou. Tuto nemoc je podle lékařů obtížné jakkoli ovlivnit a je nevyléčitelná.

"Podívala jsem se do zrcadla a přišlo mi, že je něco špatně s mojí levou částí obličeje, sáhla jsem si na ni a moc jsem ji necítila, věděla jsem, že je něco špatně," vzpomíná zpěvačka v pořadu 13. komnata České televize. Po nějaké době se ale její stav zhoršil. "Teď už to bylo v mnohem horší míře, byla to levá polovina těla, chodila jsem, ale špatně, bylo mi zle, a to i po duši. Měla jsem závratě a byla malátná," svěřila se Robinson.

Zpěvačka, která spolupracovala například s textařem Michalem Horáčkem, i tak zůstává ve svém životě aktivní a i přes velké bolesti se nepřestává udržovat v kondici, věnuje se nadále práci i sportu. "Jsou to kruté bolesti, jediné, co mi bylo nabídnuto, jsou opiáty a konopí. Já se snažím tu bolest překonávat a chci být v pohodě."

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama