reklama

Oslavenkyně Renée Zellweger: Filmová Bridget Jones slaví 50

Herečka Renée Zellweger vstoupila do povědomí mnoha z nás jako legračně roztržitá baculka Bridget. Blonďaté mikádo, našpulené rty a proslulé tvářičky. Chaos v životě a roztomilá nemotornost ve vztazích. Tak by se ve stručnosti dala charakterizovat žena, která si získala alespoň kousek sympatie snad úplně každého. Věřili byste, že právě dnes slaví padesátiny?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Jsou filmy, které můžete vidět dvacetkrát a pořád vás budou bavit. Jejich hlášky a některé scény vešly do povědomí spousty lidí celé generace.

Docela jistě by se mezi takové snímky dala zařadit i filmová komediální trilogie o roztomile naivní a příkladně roztržité Bridget, která svými životními útrapami dokonale zapadá do komické absurdity dnešní doby. 

  Bridget se rozhoduje mezi sexy kalhotkami a stahovačkami: „Mám hrozné dilema. Jestli nějakým zázrakem opravdu skončím v cizí posteli, tyhle budou v rozhodující chvíli vypadat nejlíp. Ovšem s těmihle mám větší šanci, že ta rozhodující chvíle přijde.“ Kalhotky Bridget Jones, žena.cz

Ne že by se jednalo o zvlášť hluboké dílo a "relevantní" návod na život, ale díky všudypřítomnému nadhledu a sympatickému pachtění se v příběhu našly mnohé z nás.

Podívejme se podrobněji, jak šel čas s filmovou Bridget, co předcházelo kariéře herečky, kolik kilogramů musela kvůli roli přibrat, a připomeňme si, že sympatická Renée Zellweger dosud ztvárnila také celou řadu dalších rolí, za které byla - podobně jako za postavu Bridget - oceněna filmovými kritiky i fanoušky. 

Je až neuvěřitelné, že z baculaté filmové třicátnice se právě dnes stala štíhlá sexy "padesátka"!

Více o oslavenkyni Renée Zellweger v naší grafice.

Tloustnutí, hubnutí i koketování s plastikami. Renée Zellwegerová slaví 50 let. Sledujte její proměny. | Video: Aktuálně.cz
reklama
reklama