reklama

Ewa Farna v novém videoklipu ukazuje strie po porodu. "Ke svému tělu mám úctu," říká

Zpěvačku Ewu Farnou média často propírají kvůli její postavě. Po písni Mám boky jako skříň přichází s další skladbou, ve které zdůrazňuje lásku k vlastnímu tělu.

Foto: ČTK

"Co všechno moje tělo už vydrželo a dovedlo mě vždy až tam, kam mělo," zpívá v nové písni Tělo zpěvačka Ewa Farna. Tu složila spolu se svým kytaristou Lukášem Chromkem a ve videoklipu ukazuje, že tělo nemáme jen proto, aby bylo krásné. 

"Jde o oslavu těla z hlediska jeho fungování a nejen estetiky, ke které nás svět silně tlačí. Poté, co mé tělo přineslo na svět nový život, jsem k němu získala ještě větší úctu, jsem plná obdivu k tomu, co dokáže. Moje tělo bylo dlouhá léta ponižováno a kritizováno ostatními a já se stydím, že jsem dokonce o něm snad na chvíli zapochybovala," řekla pro Frekvenci 1 sedmadvacetiletá zpěvačka.  

Ve videoklipu ke skladbě se objevují různé ženy - těhotné, se striemi nebo s protézou končetiny. Farna tak pokračuje v poukazování na bodyshaming - tedy zesměšňování těla -, na který reagovala už dříve písní Mám boky jako skříň.

V médiích je už několik let kvůli své postavě propírána a v nové písni zpívá: "Nejsem obyčejná holka. Jsem obyčejná žena. Snažím se být spokojená se vším, co mám i nemám. Nohy zrovna do nebe, ale na nich pevně stojím," říká jasně svůj názor mladá zpěvačka, která na pár sekund sama odhalí strie po porodu. 

Režisérem klipu je Ondřej Kudyn a píseň je předzvěstí pátého alba, které vyjde na podzim tohoto roku. "Tělo se bude měnit po celý život, změna je jedna z mála věcí, na kterou se můžeme spolehnout. Myslím, že je ke zdravému sebevědomí nezbytné dokázat mít rád nebo alespoň přijmout to, na co vliv nemáme," dodává.

Klusák: V Gottově příběhu je hodně nesrovnalostí. Výpovědi psychiatra jsou důležité | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama