reklama

Naposledy v nich zazpívala, pak zemřela. Šaty Amy Winehouseové putují do dražby

Britská zpěvačka, která v červenci 2011 zemřela na otravu alkoholem, své černozelené šaty oblékla naposledy na vystoupení v Bělehradě. Tehdy už v jejím projevu byla znatelná závislost na alkoholu. V listopadové aukci bude oděv, ve kterém zazpívala na srbském festivale měsíc před svou smrtí, k zakoupení zhruba za 400 tisíc korun.

Amy Winehouse
Amy Winehouse | Foto: Reuters

V Kalifornii se budou v listopadu dražit šaty, které na sobě měla zpěvačka Amy Winehouseová na posledním koncertě, který odehrála před svou smrtí. Černozelené šaty, které navrhla kamarádka zesnulé hudebnice Naomi Perryová, by se mohly prodat za 15 až 20 tisíc dolarů (330 až 430 tisíc korun), uvedla ve středu agentura AFP.

Zpěvačka, kterou nejvíce proslavilo druhé album Back to Black a hit Rehab, zemřela ve věku 27 let v červenci 2011 na otravu alkoholem.

Fanoušci Winehouseové budou mít také možnost pořídit si její knihy, gramofonové desky či kabelky. Aukce se má konat 6. až 7. listopadu v Beverly Hills.

Společnost Julien's Auction, která dražbu pořádá, v New Yorku od pondělí vystavuje výběr z více než 800 šatů, korzetů, kalhot, šortek, bot, kousků spodního prádla, brýlí, hudebních nástrojů, knih a desek, jejichž celkovou hodnotu odhaduje na více než dva miliony dolarů (přes 50 milionů korun).

"Je velmi těžké organizovat aukce s rodiči zesnulého dítěte,“ řekl AFP ředitel soukromé aukční síně Martin Nolan. "Je to pro ně velmi citlivé téma a dlouho trvalo, než souhlasili s darováním předmětů. Uvědomili si, že fanoušci, muzea a sběratelé po celém světě budou chtít tyto předměty vlastnit,“ uvedl Nolan.

Rodiče soulové zpěvačky si podle něj přejí, aby se díky dražbě zachoval její odkaz, a také doufají, že tak získají finance pro Nadaci Amy Winehouseové, která se zabývá bojem proti drogovým závislostem u mladých a jejich prevencí.

Winehouseovou během krátkého působení na popové scéně proslavily možná stejně jako hudba její osobní problémy a konfrontace s reportéry bulvárních médií. O svých zkušenostech s drogami a alkoholem často zpívala ve svých písních.

Svůj poslední koncert odehrála v červnu 2011 v srbském Bělehradě, kde ji z pódia vypískali fanoušci poté, co byla očividně pod vlivem alkoholu. Winehouseová následně zrušila své turné a o měsíc později zemřela.

Rodačka z Londýna získala celkem šest cen Grammy a v roce 2013 se stala prvním umělcem posmrtně nominovaným na cenu Brit Award.

Měla se odtud řídit válka. Pod slavným hotelem na "Václaváku" byl i tajný špitál | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama