reklama

Dětské hvězdy: Jak jim závratná kariéra ovlivnila život a jak dnes vypadají?

Být slavným nemusí být vždy jen příjemné. Zvlášť, pokud ta sláva dorazí tak nějak nečekaně, a především brzy. Vítané nemusí být ani její následky, a bavíme-li se o dětských hvězdách, stín dřívější slávy je může provázet někdy i celý život. Nikde totiž není psáno, že strmá kariéra dětské hvězdičky pokračuje a její světlo září dál.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Pravděpodobně všichni se dokážeme shodnout na tom, jak moc je pro život důležité dětství. Nejenom samotný start, ale i prvních pár let. Vždyť jde o dobu, která nás do značné míry formuje, učí a připravuje na budoucnost. Díky ní si děláme základní představy o světě. O tom, jak věci fungují, jak spolu lidé jednají a jak se - na mnoha úrovních - vyvíjejí mezilidské vztahy. 

Jste-li v "období poznávání" vrženi do zcela jiného světa, kde se častěji než je obvyklé chodí po červených kobercích a na každém rohu na vás blikne reflektor nebo blesk fotoaparátu, může se vaše vnímání života závratně proměnit a výrazným způsobem odlišit od "běžného standardu". 

  Děti bývají depresivní jinak, než dospělí. Své emoce obvykle neumějí pořádně popsat. Deprese obecně je útlum nálady, smutek, apatie... U dětí se ale diagnostikuje poměrně nesnadno. Depresivní dítě, žena.cz

Budete mít na dosah věci, které jsou pro vaše vrstevníky nevídané, získáte si fanoušky a obdivovatele třeba i napříč celou planetou.

Jenomže… Pro váš budoucí "obyčejný" život to nemusí znamenat jen dobré věci. Děti, ať se vám jeví jakkoli, mají křehkou a snadno ovlivnitělnou psychiku. Jsou tvárné a běžně přebírají názory druhých. A věci i situace, které mají kolem sebe, považují za přirozené a běžné.

Snadno se pak může stát, že následné setkání s realitou běžného dne nedokážou nést úplně dobře a snadno podlehnou tomu, co se zrovna naskytne.

Jaké byly nebo jsou osudy dětských hvězd z konce minulého století?

Podívejte se v naší grafice…

reklama
reklama