reklama

Saskia Burešová slaví neuvěřitelných 76 let. Její pravé jméno zná stále málokdo

Jedna z nejznámějších českých moderátorek Saskia Burešová oslaví již 76. narozeniny. Její skutečný věk by jí však hádal málokdo. Věděli jste, že se narodila na služební cestě rodičů a že její skutečné příjmení podle občanského průkazu nezní Burešová?

Prohlédnout grafiku
Foto: Česká televize

Saskia Burešová je jednou ze stálic České televize, kde působí od roku 1967. Od roku 1993 moderuje populárně-naučný pořad Kalendárium a dříve spolupracovala také s Rádiem Impuls. Její kariéra přitom mohla nabrat úplně jiný směr. 

Původně se během studií na DAMU totiž přihlásila do konkurzu na roli Barunky do televizní adaptace Babičky. Matka Jaromíra Hanzlíka, spolužáka Burešové, nakonec objevila novou moderátorskou tvář a navrhla ji do televize. Debutovala v roce 1967 spolu s Eduardem Hrubešem ve čtrnáctideníku pro vojáky Poštovní schránka. 

Na začátku 70. let potkala mladičká hlasatelka v televizi svého budoucí manžela, režiséra Petra Obdržálka, se kterým je dodneška.

Podívejte se na další zajímavosti ze života Saskie Burešové. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama