reklama

Chris Hemsworth si dává pauzu. Filmový Thor se tak snaží předejít Alzheimerovi

Australský herec Chris Hemsworth se proslavil rolí superhrdiny Thora. Díky ní se jeho kariéra závratně rozběhla. Teď se ovšem rozhodl zpomalit. Důvodem jsou obavy z Alzheimerovy choroby, kterou trpěl už jeho dědeček.

Foto: Reuters

Chris Hemsworth má obavy z Alzheimerovy choroby, kterou trpěl jeho dědeček. Hemsworth totiž nedávno podstoupil testy, podle kterých se u něj vyskytuje zdvojený gen ApoE4. Kvůli tomu je u něj až desetkrát vyšší pravděpodobnost než u jiných lidí, že ho tato nemoc postihne.

Herec výsledky testů nevzal na lehkou váhu a podnikl kroky, které jsou pro prevenci Alzheimerovy choroby zásadní. "Je to všechno o kvalitním spánku, zvládání stresu, výživě, pohybu, tělesné zdatnosti," vyjádřil se s tím, že před deseti lety by takové výsledky vnímal fatálněji. Dnes si ale uvědomuje sílu prevence a zdravého životního stylu.

"Není to tak, že bych rovnou dal výpověď," podotkl Hemsworth, který se výsledky testů dozvěděl během natáčení dokumentárního pořadu Limitless pro National Geography. V něm pod taktovkou režiséra Darrena Aronofskeho bude zkoumat tajemství dlouhého života. Výsledky jeho zdravotních testů mu každopádně režisér sdělil v soukromí.

Hemsworth po soucitu ani po dramatizaci celé situace netouží. Chce se jen více zaměřit na svoje soukromí a rodinný život. Se španělskou modelkou a herečkou Elsou Patakyovou tvoří pár už dvanáct let a mají spolu tři děti.

"Udělám si pořádné volno a věci si prostě zjednoduším," popsal herec svoje plány do budoucna. "Budu s dětmi, budu se svojí ženou."

Omilostněný polský šaman o rituálech s ayahuascou a měsících ve vazbě. Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama