reklama

Je to jen dárce biologického materiálu, říká o svém otci Lejla Abbasová

Nedostatek lásky, ponižování nebo bití. To všechno musely v dětství zažívat české i světové celebrity. Jejich vztahy s rodiči jsou tak dnes na bodu mrazu. Kteří slavní to byli a dokážou někdy svým matkám a otcům odpustit?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Dětství a dospívání Lejly Abbasové nebylo jednoduché, poznamenal je také rozvod rodičů, když jí bylo zhruba osm let. Zatímco se svou českou maminkou má dobrý a pevný vztah, o tatínkovi se súdánskými kořeny to říct nemůže. Po rozvodu zmizel z jejího života a kontaktoval ji jen sporadicky.

Abbasová jej v dospělosti několikrát potkala, ale pochroumané vztahy se jim napravit nepodařilo. Roli v tom sehrála i jeho těžká závislost na alkoholu. Ačkoli žije v honosné vile luxusní čtvrti, chodil si v dobách své nejtěžší závislosti kupovat levnou pálenku od uprchlíků z Etiopie.

"Překvapilo mě, že pije. Vzhledem k tomu, že je ze Súdánu, což je těžce prohibiční stát, tak jsem si říkala, jak se vůbec dostává k alkoholu v takovém prostředí?" vzpomínala Abbasová pro Super.cz. "Záhy se to osvětlilo, protože jsme přijeli za ním a já jsem zjistila, že je to těžkej africkej piják, který si kupuje alkohol pálený na černo. To jsou denaturáky, které se pálí z autobaterií a podobně. Je to hop nebo trop, jestli člověk oslepne nebo vůbec přežije." 

Jeho alkoholismus jej přivedl téměř na hranu přežití: byl v naprosto devastačním fyzickém i psychickém stavu, mluvil z cesty a praskly mu všechny vředy. Přežil jen zázrakem, vrátil se ke své víře islámu a už zhruba pět let je čistý. Vztah s dcerou se mu však přesto napravit nepodařilo.

"Já se s ním nestýkám," uvedla Abbasová rezolutně. "Myslím, že náš vztah byl už tak zatížený minulostí a především tím, že táta je opravdu pohádkář. Každý náš telefon byl o nějaké jeho pohádce, kterou si vymyslel a neuskutečnil, a já jsem mu ze začátku na to ještě skákala, ale pak jsem si řekla, že už jsem dost stará na to, abych se nechávala stahovat dolů nějakým virtuálním světem, páč je to třeba můj otec. Ale já mu říkám dárce biologického materiálu, takže za otce v tom plném slova smyslu ho úplně asi považovat nemůžu."

Už v minulosti uvedla, že její otec způsoboval její matce velké trápení, ačkoli ta o něm nikdy nemluvila špatně. Abbasová si díky tomuto setkání uvědomila, jak je důležité zacházet s alkoholem opatrně. "Najednou mi začalo docházet, že tu zátěž v rodině mám a musím na sebe dávat pozor. Sama osobně mám sklony k závislostem, a pokud to podcením, nemusím vůbec dopadnout dobře," konstatovala.

Vztahy s jedním z rodičů nemá pochroumané pouze Lejla Abbasová. Kvůli svému otci, který dlouhé roky fyzicky týral její matku, a dokonce způsobil zranění i jí, si musela zpěvačka Monika Absolonová dokonce najmout ochranku. Dlouhé roky pak strávila u soudu bojem o rodinný majetek. Dnes už o Čeňku Absolonovi nechce slyšet ani slovo a je ráda, že ho mohla vymazat ze svého života. 

Někdy nedokáže nevraživost mezi slavnými dětmi a jejich rodiči ukončit ani smrt. Kdo další si nemůže s matkou či otcem přijít na jméno, se podívejte do naší galerie. 

reklama
reklama
reklama