reklama

Americké celebrity bojkotují sociální sítě. Vadí jim šíření nenávisti a dezinformací

Kim Kardashianová-Westová, Leonardo DiCaprio, Sacha Baron Cohen nebo Katy Perryová. Ti všichni se přidali k bojkotu Facebooku a Instagramu kvůli šíření nenávisti a dezinformací napříč platformami. Ve středu tak na 24 hodin zmrazí své účty na těchto platformách.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock / Reuters

Bojkot sociálních sítí je součástí kampaně s názvem #StopHateforProfit pořádané lidskoprávními aktivisty, která začala již v červnu. Autoři kampaně obviňují provozovatele Facebooku a Instagramu z toho, že nedělají dostatek pro zastavení šíření nenávistných prohlášení a dezinformací. 

Skupina stojící za kritikou platforem Marka Zuckerberga upozorňuje na to, že sociální sítě pod jeho správou v uplynulém roce vydělaly díky reklamě miliardy dolarů, ale pro zastavení šíření nenávisti a zkreslujících informací neudělaly téměř nic. "Nekontrolované a vágní změny Facebooku nebezpečně ovlivňují zachování demokracie," citoval britský zpravodajský web BBC aktivisty. 

Ke kampani se připojila řada podnikatelů, jedny z předních amerických občanskoprávních skupin a také řada celebrit, které oznámení zveřejnily na svých twitterových účtech.

Podívejte se, kdo všechno si nechá na 24 hodin zmrazit účet na sociálních sítích.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama