reklama

"Bylo to z lásky," promluvil o své svatbě s Ukrajinkou Jiří Ovčáček

Když vyšlo minulý týden najevo, že se mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček tajně oženil, vzbudilo to velký ohlas. Pár dní po svatbě se rozhodl dát ke svému sňatku první vyjádření.

Foto: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Svatba tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka přišla jako blesk z čistého nebe. Za manželku si vzal ženu z Ukrajiny, které na jaře letošního roku poskytl ubytování v době, kdy spolu se svým předškolním synem utekla ze země napadené Ruskem. A přestože se může zdát rozhodnutí dvojice jako ukvapené, podle čerstvého novomanžela vstoupili do svazku z čisté lásky. 

"Vzájemně jsme si z lásky před dobrým Bohem udělili svatost manželství, je to velká radost. Děkujeme za četná a krásná přání z celé republiky i z Ukrajiny. Bůh všem žehnej," napsal pro server ŽivotvČesku.cz Ovčáček pár dní po obřadu, o kterém, jak se zdá, věděla jen hrstka vyvolených. Mezi ně ale překvapivě nepatřil jeden z jeho nejbližších spolupracovníků, kancléř Vratislav Mynář, jehož žena Alex Mynářová byla zprávou upřímně překvapená. "O svatbě nevím vůbec nic," odpověděla na dotaz novinářů.

Podle deníku Blesk, který informaci o svatbě přinesl jako první, pracovala Ovčáčkova manželka dříve v administrativě, od svého příchodu do Česka pracuje pro charitativní organizaci.

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama