reklama

Spearsová má v kauze opatrovnictví nového právního zástupce, hájil i Seana Penna

"Umožňujete mému otci, aby mi ničil život," oznámila Spearsová losangeleské soudkyni. Ta souhlasila se změnou právního zástupce. Zpěvačka má od středy nového, je jím někdejší federální prokurátor Mathew Rosengart, který v minulosti zastupoval i hollywoodské hvězdy.

Foto: Shutterstock

Americká zpěvačka Britney Spearsová ve středu získala právo vybrat si nového právního zástupce, který ji bude zastupovat v kauze opatrovnictví majetku. Ten nyní spravuje její otec Jamie Spears. Umělkyně soud opět žádala, aby nad jejími osobními i finančními záležitostmi již neměl dohled a v slzách správcovství označila za "kruté", napsaly zahraniční agentury.

"Umožňujete mému otci, aby mi ničil život," oznámila Spearsová losangeleské soudkyni. "Mám právo se mého otce zbavit a obžalovat ho ze zneužívání opatrovnictví," uvedla zpěvačka.

Devětatřicetiletá Spearsová nesmí spravovat svůj majetek v hodnotě 60 milionů dolarů posledních 13 let kvůli svým předchozím psychickým obtížím. Otce viní, že ji nutil vystupovat proti její vůli, brát léky nebo nedovolil vdát se za přítele a mít s ním dítě.

Při zhruba desetiminutovém telefonickém hovoru se soudem zpěvačka uvedla, že se otce "extrémně bojí" a že ji unavují četná psychologická testování, kterými si v posledních letech prošla. "Nejsem dokonalá … ale jejich cílem je, abych se cítila jako šílená," uvedla Spearsová.

Zpěvačka sama ve středu na sociálních sítích svůj úspěch oslavila tím, že zveřejnila video, ve kterém je zachycena, jak jezdí na koni a dělá hvězdy. Vyjádřila tak radost nad změnou, která v její kauze probíhá. Také poděkovala fanouškům, kteří ji podporují. "Nemáte ani tušení, co to pro mě znamená, že mám takovou podporu od tolika úžasných fanoušků," napsala ke svému příspěvku. 

Je to teprve podruhé, co slavná zpěvačka veřejně vystoupila před soudem. V minulosti byly všechny záznamy i samotná přelíčení neveřejné, důvodem byl důvěrný charakter informací o zdravotním stavu Spearsové. Letos však zpěvačka prostřednictvím obhajoby požádala o veřejné slyšení, první, při kterém správu označila za hloupou a nepatřičnou, se konalo minulý měsíc. Její dosavadní mlčení podle ní bylo mylně považováno za souhlas s opatrovnictvím.

Soudkyně Brenda Pennyová schválila, aby Spearsovou od nynějška zastupoval někdejší federální prokurátor Mathew Rosengart. Předchozí, soudem přidělený právník z pozice odešel minulý týden. Rosengart v minulosti zastupoval hollywoodské hvězdy jako herce Seana Penna nebo režiséra Stevena Spielberga a dnes Jamieho Spearse vyzval, aby se opatrovnictví zpěvaččina majetku vzdal.

"Tohle nefunguje. To víme," uvedl Rosengart. Jeho prvním krokem bude podle agentury Reuters vyplnit formální žádost o ukončení správy nad majetkem.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama