reklama

Bond girl i filmová drsňačka. Sexy Francouzka Eva Greenová slaví čtyřicátiny

Francouzská herečka se narodila do rodiny švédského zubaře a francouzské herečky a zpěvačky v Paříži. Má ještě dvouvaječné dvojče Joy. Eva Greenová si přitom na první filmovou roli počkala do 23 let.

Eva Green Prohlédnout grafiku
Eva Green | Foto: Reuters

Eva Greenová pochází z rodiny smíšených kořenů. Její matka má francouzské kořeny a pochází ze sefardské židovské rodiny z Alžírska, otec je pro změnu francouzsko-švédského původu. Francouzská herečka má ještě dvouvaječné dvojče, sestru Joy. Obě jsou podle Greenové velmi odlišné.

Herečka se jako malá chtěla stát egyptoložkou poté, co ji okouzlila návštěva Louvru. Vyrůstala v 17. pařížském obvodu, kde navštěvovala anglickou školu a později vystudovala Americkou univerzitu v Paříži. 

K herectví ji údajně přivedl snímek Příběh Adély H. z roku 1975. Začínala v divadle, ale její první velkou filmovou rolí byla postava Isabelle v lehce erotickém dramatu Bernarda Bertolucciho Snílci. 

Opravdový hollywoodský úspěch jí přinesla role bond girl Vesper Lyndové ve filmu Casino Royale, kde si zahrála po boku Daniela Craiga. 

Poslední filmy, ve kterých Eva Greenová účinkovala, jsou Podle skutečné události (2017) od Polanského, švédsko-německý film Euforie (2017) a akční francouzsko-německé drama Proxima (2019). 

Herečka sama sebe považuje za velmi introvertní a dříve uvedla, že si o ní lidé myslí, že je chladná. Mluví několika světovými jazyky a žije střídavě v Paříži a Londýně. 

Podívejte se na další zajímavosti z jejího života. 

reklama
reklama