reklama

Bella Hadid je nejkrásnější ženou světa: Jak se líbí vám a co o ní ještě nevíte?

Modelka Bella Hadid je podle vědců nejkrásnější ženou světa. Toto prvenství získala podle takzvaného Zlatého řezu tváře.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Metoda Zlatého řezu tváře určuje krásu. Modelka Bella Hadid porazila třeba zpěvačku Beyoncé, Taylor Swift, nebo modelku Kate Moss, které se umístily na žebříčku pod ní. 

Teorie Zlatého řezu sahá hluboko do historie. O Zlatém řezu se začalo mluvit v antice, kdy řecký vědec a filozof Pythagoras začal tvrdit, že odhalil tajemství půvabu a že všechno krásné se v přírodě řídí zákonem "zlatého řezu". Podle toho pak odvodil vzorec ideálních proporcí obličeje.

Jde například o vzdálenost mezi zorničkami nebo poměr vzdáleností očí a rtů k délce a šířce obličeje. Vědci tak mohou určit, kdo je podle této teorie "nejkrásnější". Bylo dokonce odhaleno, že poměry obličeje známých osobností, které jsou považovány za krásné, jako třeba Angelina Jolie, odpovídají právě tomu standardu zlatého řezu. 

Můžete souhlasit nebo ne, ale momentálně je podle této metody nejkrásnější ženou světa modelka Bella Hadid. Kdo je tahle kráska? Projděte si naši galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama