reklama

Překonala rakovinu a patří mezi sexy symboly. Kylie Minogue byste pravý věk nehádali

Australská zpěvačka Kylie Minogue se ve světě showbyznysu drží již více než 40 let. Začínala v seriálech jako školačka "od vedle", postupně se vypracovala na princeznu popu. Prodala více než 70 milionů alb a získala řadu ocenění, včetně Grammy a Brit Awards. Je také držitelkou Řádu britského impéria a francouzského Řádu umění a literatury. Ve čtvrtek oslaví 52. narozeniny.

Kylie Minogue Prohlédnout grafiku
Kylie Minogue | Foto: Reuters

Rodačka z Melbourne přišla na svět 28. května do rodiny účetního a profesionální tanečnice. Její matka byla Velšanka, předci jejího otce pocházeli z Austrálie a Irska. Zpěvačka má ještě dva mladší sourozence - sestru Dannii, která je taktéž zpěvačkou a herečkou, a bratra Brendana, jenž pracuje jako televizní kameraman. 

Kylie Minogue debutovala jako dítě v seriálu The Sullivans a v televizním dramatu Skyways. V sedmnácti letech odešla ze školy, aby se mohla naplno věnovat herectví. V roce 1986 byla obsazena do v Austrálii úspěšného seriálu Neighbours, kde sehrála školačku "od vedle" Charlene Mitchellovou, jež se stane mechaničkou. 

Počátky její pěvecké kariéry sahají do konce 80. let, kdy nazpívala mimořádně úspěšný singl The Locomotion. Ten se držel sedm týdnů v čele australských hudebních žebříčků a stal se nejlépe prodávaným singlem v zemi v 80. letech. 

Debutové hudební album zpěvačky, kde převažovaly taneční a popové hity, se jmenovalo jednoduše Kylie a vyšlo v roce 1988. Více než rok se drželo na vrcholu britského hudebního žebříčku. 

Následovaly roky úspěšnější i méně úspěšné. V roce 2005 jí byla ve 36 letech diagnostikována rakovina prsu, kterou se podařilo vyléčit, a už v roce 2006 odehrála několik koncertů, po kterých následovalo její desáté album s názvem X. 

Řády, ocenění i vystoupení na Glastonbury

Posledních deset let spolupracovala na albech a singlech s řadou slavných hudebníků, jako je Calvin Harris, Tim Rice-Oxley z Keane, duo Hurts i Pharrell Williams. Několikrát během svých turné zavítala také do Prahy.

Vloni vydala kompilaci svých největších hitů Step Back in Time: The Definitive Collection. A dočkala se také vystoupení na slavném hudebním festivalu Glastonbury, kritici přitom nešetřili chválou. 

V roce 2008 jí princ Charles udělil Řád britského impéria a ve stejném roce získala také francouzský rytířský Řád umění a literatury. Kromě toho je držitelkou několika cen Grammy, Brit Awards či MTV Video Music Awards. Celosvětově prodala více než 70 milionů alb. Angažuje se také v řadě charitativních organizací. 

Minogue byla několikrát označena za jednu z nejvíce sexy celebrit, módní ikonu či princeznu popu. Kromě toho je považována za gay ikonu. Zpěvačka má totiž jednu z největších základen homosexuálních fanoušků na světě a sama homosexuální svazky veřejně podporuje.

Jejím současným partnerem je o šest let mladší kreativní ředitel britského magazínu GQ Paul Solomons. 

Podívejte se na další detaily z jejího dosavadního života. 

reklama
reklama