reklama

Anketa Český slavík se vrací: Největší trapasy a skandály minulých ročníků

Vyhlášení výsledků obnovené hudební ankety, nově pojmenované Český slavík 21, se uskuteční 19. listopadu v Hudebním divadle Karlín v Praze. Anketa se vrací na hudební scénu po čtyřleté pauze s novou strukturou hlasování. Pauzu této ankety zapříčinily také trapasy a skandály, které ji doprovázely. Na bizarní události z Českého slavíka se podívejte do naší grafiky.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Anketa Český slavík se vrací po čtyřleté pauze s novou strukturou hlasování, jejímž autorem je nový prezident Českého slavíka 21, matematik a podnikatel Karel Janeček. Veřejnost bude hlasovat pomocí hlasovacího systému D21, oznámili letos 21. září novinářům pořadatelé. Zároveň spustili hlasování, které bude trvat až do půlnoci 5. listopadu, a to na platformě Decision 21. Lidé mohou hlasovat také na stránkách hlasovani.ceskyslavik.cz.

"Já jsem se rozhodl Českého slavíka obnovit, abych pomohl české hudební scéně, která utrpěla přehnanými, až neracionálními restrikcemi, kvůli kterým trpěly nejen naše děti, ale i mnozí umělci a hudebníci. A další věc je, že už před třemi lety mi přišlo jako velká škoda, aby největší celonárodní anketa, jejíž název vymyslel už před šedesáti lety Ladislav Smoljak, zkrachovala kvůli špatnému hlasovacímu systému. Nic podobného by se přitom s hlasovacím systémem D21 nestalo," uvedl Janeček.

Lidé mohou hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina a nově v kategorii Hip hop & Rap. Od 6. listopadu navíc začne hlasování v kategorii Objev roku, které se bude konat až do poloviny přímého televizního přenosu v televizi Nova. Nově mohou hlasující v dané kategorii udělit hlas až pěti interpretům nebo všech pět hlasů odevzdat jednomu svému oblíbenci. Následně se výsledky sečtou.

Slavnostní večer budou moderovat herci a moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol. "Na galavečeru vystoupí například kapela Kryštof nebo Ewa Farna, Marek Ztracený a Tomáš Klus. Anketa je neodmyslitelně spjata s Karlem Gottem, a tvůrci tak budou myslet i na jeho odkaz," řekl ředitel Českého slavíka 21 Jakub Horák.

Nové budou i sošky pro vítěze ankety Český slavík 21, za jejichž podobou stojí Viktorie Beldová a Lilia Khousnoutdinova. Zhotovitelem cen je Granát, družstvo umělecké výroby Turnov. Vyhlašovatelem ankety se stala agentura Musica Bohemica, generálním partnerem ankety je Karel Janeček, který získal většinový podíl v pořádající agentuře. Post ředitele převzal po Jaroslavu Těšínském producent Jakub Horák. Těšínský, který pořádal 22 ročníků, bude nadále čestným ředitelem této ankety.

Proč se organizátoři rozhodli Českého slavíka před čtyřmi lety pozastavit? Které trapasy a skandály zapříčinily, že se z oblíbeného předávání cen stala znehodnocená anketa? Podívejte se do naší galerie.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama