reklama

Pandemie změnila Taylor Swiftové plány. Své životní zkušenosti předává dál

Třicetiletá americká zpěvačka, která se stala idolem mnohých žen, využila pandemie a vynucených pauz a natočila své osmé studiové album. Podívejte se na její rady, vycházející z životních zkušeností, které ráda sdílí na svých sociálních sítích.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Světově úspěšná muzikantka, podnikatelka a pro mnohé absolutní idol Taylor Swiftová, patří k ženám, o kterých se na planetě nejvíc mluví.

Ať už jsou to její písně, ve kterých se snaží projevovat jako feministka, aktivistka i podporovatelka LBGT komunity, tak hádky, co měla s ostatními slavnými. Známý je případ s rapperem a manželem Kim Kardashianové, Kayne Westem, se kterým ji pojí bouřlivá minulost konfliktu, který začal už před deseti lety. Hádala se i s Katy Perry. Původně byly kamarádky, ale rozkmotřily se prý kvůli tomu, že si vzájemně přebíraly zaměstnance - tanečníky na svých světových show.

Během volby amerického prezidenta se Taylor, narozdíl od řady jiných celebrit, nepřidala na stranu žádného z kandidátů a veřejně nevyjádřila podporu ani Hillary Clinton, ani Donaldu Trumpovi. Za to také sklidila velkou vlnu nevole ze strany fanoušků. Někteří příznivci Demokratů Taylor obviňovali, že určitě dává přednost právě jimi nenáviděnému Trumpovi.

Vítěz je vždy sám, může si ale říkat Taylor. Na žebříčku Forbes se totiž už podruhé během pěti let umístila coby nejvýdělečnější hudební interpret roku. Na kontě jí přistálo 185 milionů dolarů.

Swiftová plánovala své osmé studiové album s názvem Folklore vydat v té nejvhodnější době. Ale doba pandemie její plány dost narušila. "Instinkt mi říká, že když uděláte něco, co se vám líbí, měli byste to světu nabídnout," napsala na svém Instagramu k desce, na které spolupracovala mimojiné s kapelou Bon Iver. 

Pro americkou verzi časopisu ELLE proto zpěvačka, která je mimo ostatního nositelkou třeba 10 cen Grammy, sepsala esej, ve které odhaluje 30 věcí, které se doteď naučila. Vybíráme ty, které mohou být užitečné pro kohokoliv.

Prohlédněte si rady od Taylor v naší galerii.

reklama
reklama