reklama

Bývalá hvězda Spice Girls se objevila ve znepokojivém klipu o domácím násilí

Britská zpěvačka a tanečnice Mel B se opět rozhodla upozornit na domácí násilí, které sama v nešťastném manželství deset let zažívala. Bývalá hvězda skupiny Spice Girls se objevila ve znepokojivém klipu, v němž ji násilný muž bije a škrtí. Chtěla tím poukázat na děsivé zážitky, které jí samotné navždy poznamenaly život i budoucí vztahy.

Ukázka z klipu o domácím násilí s bývalou hvězdou Spice Girls. | Video: Youtube/fabiodandreaofficial

Video vzniklo v rámci iniciativy britské charitativní organizace pro pomoc ženám Women’s Aid, kterou Mel B podporuje. V klipu se zpěvačka objevuje s falešnými modřinami a odřeným obličejem v situacích, kdy ji muž bije a vláčí po domě. V kontrastu s tím následují scény ze společenských akcí s přáteli, kde oba předstírají romantický a bezproblémový vztah. Na konci videa zbitá zpěvačka v slzách utíká od násilného muže do neznáma.

Mel B, celým jménem Melanie Janine Brownová, zažívala domácí násilí v manželství se Stephem Belafontem. Rozvedli se až po deseti letech vztahu v roce 2017. Belafonte všechna zpěvaččina nařčení o domácím násilí popřel. Podle něj Mel B proti němu jen vedla "štvavou kampaň", uvedl před několika lety v oficiálním prohlášení. Zpěvačka má s Belafontem jedno dítě - dnes už devítiletou holčičku Madison Brown. 

Pětačtyřicetiletá zpěvačka přiznala, že kvůli traumatickým zážitkům nebyla až donedávna schopna dalšího vztahu. "Upřímně jsem si myslela, že být znovu v romantickém vztahu nebude možné, protože jsem byla příliš zatížená předchozími zkušenostmi. Mám v sobě tolik traumat, že jsem ještě dobrý rok po rozvodu nezvládla, aby se mě někdo dotýkal nebo mě objímal," svěřila se britskému deníku The Sun.

Zpěvačka až nedávno odhalila, že poprvé od rozvodu je opět ve vztahu. Identitu svého nového partnera zatím tají, ale podle ní ještě tak krásný vztah nikdy předtím nezažila. "Zjistila jsem, že je z toho cesta ven. Jen to chce někoho, kdo je laskavý, chápající, trpělivý a pomůže vám se z nekonečného koloběhu strachu dostat," popsala svého nového partnera pro zmíněný deník.

V minulém roce Mel B odhalila, že kvůli nešťastnému manželství nyní trpí posttraumatickým syndromem, při němž se jí vracejí děsivé okamžiky, které zažívala. Často se jí zdají noční můry, po nichž se vzbudí s pocitem, že jí bývalý manžel usekl prst na ruce. O svých zážitcích z domácího násilí se už svěřila v knize Brutally Honest, která vyšla v roce 2018 a do češtiny zatím nebyla přeložena.

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama