reklama

Bylo nebylo, za sedmero horami

Premiéry - Čtyři filmové premiéry tohoto týdne vás zavedou do říše pohádek. Do světa, kde je mlha hustá tak, že by se dala krájet, a možná ještě dál...

Samozřejmě to neplatí úplně. Jedinou opravdovou pohádkou je Kouzelná chůva. X-Men je ve své přitroublé naivitě pohádkou pro dospělé (kterou ale prohlédne i dítě). V Trávě se potácejí postavy, které jsou děsivé tak, že by jim i Rumburak mohl závidět. A Jedinou nocí se prochází somnambulistka.

  • Tráva - V muzikálové parodii na osvětový film Řekněte to dětem se to pohádkovými postavami jen hemží. I když je to spíš důsledek sympatického zhulenectví tohoto filmu i jeho hrdinů. Ale kdo by jim odolal - žerou se tu navzájem, proměňují se v příšery, to vše pod vlivem většího než malého množství THC v krvi.
  • Kouzelná chůva Nanny McPhee - Kouzelná chůva je pohádkou nejčistší. Lehce morbidní - i tady se děti pustí do požírání jednoho ze svých sourozenců - ale také neodolatelně sexy díky Colinu Firthovi v roli tatínka té drobotiny, na kterou je každá chůva krátká. Tedy dokud nepřijde Emma Thomsonová s dvěma bradavicemi, přerostlým zubem a frňákem až na záda.
  • X-Men: poslední vzdor - Třetí pokračování série, v níž se prohánějí mutanti všech druhů, barev i schopností se snaží přiblížit mladému publiku angažováním věkově shodných mutantů. Samozřejmě však nechybí modrá kráska Mystique, bělovlasá létavice Storm ani ostře nabroušený Wolverine. Jak asi skončí válka mutantů o lék proti mutanství?
  • Jediná noc - Příběh jedné náměsíčné krásky, jejího obdivovatele a jejího milence, to nemůže skončit jinak než tragicky. Zvláště když je ten film francouzský milostný thriller. V nočních scénách je Jediná noc krásná, o to víc zamrzí, že obsah za vytříbenou formou pokulhává tak zmateně jako Julien za svou krasavicí Gabrielle.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama