reklama

Zápach z koše je minulost. Víme, co pomůže

Jak se zbavit zápachu z odpadkového koše? Víme, co pomůže.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Nepříjemný  zápach v kuchyni může mít hned několik příčin. Nejčastěji za ním stojí zbytky jídla v lednici, nepořádek v odtokovém sítku nebo právě odpadkový koš. Co dělat, když nepříjemný odér nezmizí s vynesením sáčku do popelnice? Tady je několik tipů.

Jak mít krásnou a svěže vonící domácnost? Není na tom vlastně vůbec nic těžkého. K dispozici je drtič odpadů, parfemované sáčky nebo speciální voňavý držák na víko odpadkového koše. Podívejte se, co vám bude nejlépe vyhovovat

Buďte důslední

I když chodíte s odpadky pravidelně, nemusíte se zápachu zbavit. Přiznejme si to, kdo z nás kontroluje, jakým směrem vyhazuje zbytky do koše. Některý kousek zapadne mimo sáček nebo nám na dno vyteče šťáva ze zbytků ovoce.

Doporučujeme: Jak se zbavit zápachu z ledničky? Mletou kávou a rýží

Než se vrhneme na alternativní pomocníky, nejprve koš rozeberte a pořádně umyjte pod teplou vodou s nějakým desinfekčním přípravkem. Nezapomeňte utřít a nechat oschnout. Tato jednoduchá údržba by se měla provádět minimálně jednou za 14 dní. Vyhnete se zbytečnému množení škodlivých bakterií.

Drtič odpadu je zázrak

Přiznejme si, že za nelibým odérem stojí právě zbytky jídla, které v teplé místnosti rychle hnijí a kvasí. Po každé práci s masem či jinými surovinami, bychom měli koš vynést. Pokud nechcete plýtvat sáčky do koše, dávejte tyto zbytky do misky a následně je okamžitě vysypte do popelnice. Ale předem varujeme, v případě, že nebudou v sáčku, začne vám páchnout popelnice.

Další možností je drtič odpadů. Zbytky, slupky, odřezky, kosti. Vše, co vzniká při přípravě jídla nebo zůstane na talíři a je organického původu. Problém vyřeší tento pomocník. Nainstalujete jej do nové i do staré kuchyně. Upevní se na odtok dřezu a vše se do něj shrnuje. Při rozmělňování je třeba pustit vodu, aby odpad snáz odcházel do kanalizace. Když je vypnutý, dřez se dá používat úplně normálním způsobem, jak jsme zvyklí.

Koš bez organických zbytků zaplníte za mnohem delší dobu, a tím vám odpadnou zbytečné hádky, kdo jej vynese tentokrát.

Voňavý šeřík

Kdo přesto všechno cítí nepříjemný zápach, měl by vyzkoušet speciální vůně do odpadkového koše. Způsob upevnění je jednoduchý. Držák se pomocí lepicí plochy přimáčkne na spodní stranu víka. Pak už je jen na vás, jakou kapsli si vyberete.

 

Jedna náplň vydrží asi 4-7 týdnů. Sami si zvolíte, zda chcete domácnost provonět citrusy, borovicí, šeříkem nebo magnólií. Druhů je opravdu hodně.

Náš tip: Jak využít dětský pudr? Na skvrny, sklenice i vlasy

V případě, že situace není tak tragická, ale chcete do domácnosti jen trochu svěžesti, zkuste využít speciální sáčky do koše, které jsou už parfemované. Nejčastěji jsou dostupné citrusové či melounové vůně. Cena od běžných pytlů se liší asi 10-12 Kč.

Pohlcovače pachu

A na závěr jedna zajímavá vychytávka. Všichni známe pohlcovače pachu, které se umístí do lednice, ale stejně tak dobře je využijete v případě, že máte odpadkový koš ve skříni pod dřezem. Samozřejmě nebudou fungovat, když v sáčku necháte zbytky ryb několik dní, ale v běžné situaci problém vyřeší. Jde o malou plastovou nádobku s otvory. Délka účinnosti je od 8-10 týdnů. Cena se pohybuje od 50 Kč víš.

Pohlcovač pachu koupíte i ve spreji. Nastříkejte jej pravidelně kolem prostoru koše. Molekuly přípravku vstřebají nepříjemný odér. Někdo jej používá i tak, že s ním postříká stěny koše a nechá uschnout.

Jak bojujete se zápachem vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nábytek, který nám ničí záda a my to netušíme

Žena, která naštvala mámy na celém světě

Už pár drinků zvyšuje riziko rakoviny, tvrdí vědci 


Banga: Děti píšou otřesné věci, domácího násilí je strašně moc. Zachránila mě ulice | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama