reklama

Výhody mezonetového bydlení: Byt, který nadchne

5 výhod mezonetového bydlení, na které často zapomínáme.

Foto: design-doma.cz

Mezonety a lofty jsou čím dál více vyhledávaným typem bydlení. Nabízejí jistý kompromis mezi bytem a domem. Jaké jsou hlavní výhody mezonetu?

Nejprve si pojďme upřesnit slovo mezonet. Název pochází z francouzského "maisonette", což je označení pro domeček. Mezonet skutečně velmi připomíná dům. Rozkládá se do dvou či více pater. A vůbec nemusí jít o nové stavby. Využít se dají i dva starší byty, které se propojí vnitřním schodištěm.

Oddělené soukromí a klid

První výhodou je oddělení privátní části bytu - ložnice, dětský pokoj - od té společenské (kuchyně, jídelna, obývací pokoj). Získáte tak více klidu. U rodinných domů je takto navržená dispozice zcela běžnou, proč si ji tedy nedopřát i v bytě. V případě návštěvy nedojde k narušení vašeho osobního prostoru a soukromí.

Řešíte situaci s nadměrným hlukem? Dvoupatrový byt nabízí řešení. Získáte prostory, které budou od sousedů zcela oddělené, a rušení vám nehrozí. Když navíc horní část zrekonstruujete z posledního patra celé budovy, budete mít maximální klid a pohodlí.

V centru dění

Rodinný dům si většinou vyhlídneme na perifériích města, v příměstských satelitech či v nedaleké vesnici. Pak vám nezbývá nic jiného, než do centra dojíždět. Při dnešní dopravě se musíte obrnit značnou trpělivostí a počítat s případným zdržením.

Doporučujeme: 9 úžasných staveb, za kterými stojí čeští architekti

Mezonetový byt snadno koupíte i v centru města. Čímž vyřešíte brzké ranní vstávání do práce, škol a vůbec vám odpadne zdlouhavé dojíždění.

Pěkný výhled

Většina mezonetů je vybavených velkými okny, terasou či balkonem. Nejen, že je interiér díky tomu pěkně prosvětlený, teplý, ale nabízí krásný výhled do okolí a možnost posnídat na čerstvém vzduchu.

Hodně prostoru

Poslední výhodou je jeho rozloha. Spojením dvou bytů získáte dvakrát tolik prostoru, který se bude hodit pro rodiny s dětmi či případně potřebujete-li si v bytě zařídit i kancelář.

Náš tip: Celý dům vytiskli na 3D tiskárně. Vyšel je na 300 000 Kč

Pravda,  s tím je spojena vyšší pořizovací cena, více uklízení a větší platba za energie či izolace, protože správně vytopit "dvojitý" byt může být složitější. Ale toužíte-li po vzdušném a dostatečně prostorném bydlení, mezonet si okamžitě zamilujete.

Více tipů a zajímavých galerií najdete na webu Homepix.cz.

Jak se vám líbí mezonetové bydlení? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Mluvíte sprostě? Vědci to schvalují

Co opravdu funguje na škytavku a proč ji máme?

Proč je v roce 2015 těžší zhubnout než před 30 lety

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama