reklama

Vybíráme infrasaunu: Zhubnete a posílíte imunitu

Jak vybrat infrasaunu do interiéru? Posílí vám imunitní systém a zbaví vás nadbytečných kil.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Rádi chodíte do sauny a chtěli byste mít jednu doma? Pak se poohlédněte po infrasauně. Je cenově dostupnější, má levnější náklady, perfektně posílí imunitní systém a ještě vás zbaví přebytečných kilogramů.

Není nic příjemnějšího, než v sychravých dnech přijít domů a pořádně si prohřát celé tělo v infrasauně. Která je ta nejvhodnější a jaké se vejdou do interiéru?

Potící kůra

Proč bychom je měli chtít? Toto zvláštní saunování se dá používat jako poticí kůra i 2x týdně. Ideální délka je 20-40 minut při teplotě 50-60 °C. Kromě potu z těla totiž dostaneme i nechtěné tukové zásoby.

Doporučujeme: Originální sauny z celého světa. Jsou vtipné i elegantní

Klasická sauna lidem nemusí dělat dobře, stejně tak někdo špatně snáší páru. Ale infračervené světlo je příjemné, působí jako slunce na horách.

Hubnutí v sauně

Za 30 minut vypotíte až 600 kilokalorií. Nejde jen o ztrátu vody, ale tělo na vypocení 1 gramu potřebuje 0,568 kilokalorií energie. Spolu s ní odchází voda, cholesterol i škodlivé látky rozpustné v tucích. V infrasauně odbouráte o 10 % víc škodlivin než v klasické. S celým procesem je spojená i prevence vzniku celulitidy a stimulace krevního oběhu.

Společně s webem vitalia.cz jsme pro vás připravili další užitečné vlastnosti:

 • zkrášluje pokožku
 • regenerace organismu
 • uvolňuje endorfiny, důležité pro pocit pohody a dobré nálady
 • snižuje svalové napětí
 • dochází k detoxikaci organismu
 • upravuje krevní tlak
 • snižuje deprese a nervozitu
 • odstraňuje bolesti hlavy
 • prohřeje tělo do hloubky 4 cm
 • přináší úlevu při menopauze
 • zvyšuje obranyschopnost organismu
 • odstraňuje otoky končetin

Kdo do sauny nesmí?

Samozřejmě osoby, které trpí vysokým krevním tlakem či mají špatný krevní oběh. Dále by ji neměli navštěvovat lidé, kteří mají problém s ledvinami a játry. A i když sauna funguje jako prevence proti chřipce a nachlazení, již nemocným osobám se léčení horkem rozhodně nedoporučuje. Podobně by svůj vstup měly zvážit i těhotné ženy.

Jak fungují?

Zdrojem je infračervená energie, kterou pouhým okem nevidíme, ale pokožka ji vnímá stejně jako hřejivé slunce (bez škodlivého UV záření). Infračervené záření umí produkovat i lidské tělo, ale jen v malém množství. Sauny nám nabízí léčebnou sílu 2-25 mikronů, kdy hodnota 5,6-25 mikronů je pro organismus nejzdravější.

Jakou si vybrat?

Domácí saunování už dávno není jen luxusem pro bohaté s obrovským domem. Mohou stát v koupelně, hale nebo klidně v ložnici. Některé totiž zaberou pouhý jeden metr čtvereční. Nepotřebujete žádné stavební úpravy. A jak uvádí Mountfield, ke zprovoznění stačí běžná zásuvka 230V.

Vyrábí se z kvalitního a trvanlivého dřeva, převážně jedlovec kanadský či cedrové dřevo. Neobsahuje téměř žádné suky ani smůlu. Předehřátí kabiny trvá jen několik minut. Proti běžným saunám ucítíte teplo okamžitě.

Vybrat si můžete ze dvou druhů zářičů:

KERAMICKÉ

Pracují s teplotou 250-300 °C. Jejich nastartování je velmi rychlé. Pořizovací náklady jsou nižší a životnost je 8000 provozních hodin, protože nepotřebují tolik zářičů. Budete-li ji používat 3x týdně 45 minut, vydrží vám až 60 let.

KARBONOVÉ

Tvoří je tenké karbonové pásy, které vyvíjí teplotu 70-170 °C. Nahřívají se pomaleji, ale mají delší životnost. Vydrží vám 12000 provozních hodin, což je při stejném intervalu používání (3x týdně 45 minut) 90 let. S kvalitou jsou spojené i vyšší pořizovací náklady.

Máte rádi saunu? Které dáváte přednost? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vytopili nás. Co dělat, aby pojišťovna zaplatila?

Porod ve vaně: S placentou jsme žili 5 dní

8 chyb, kterými partnerovi zkazíte orální sexBittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama