reklama

Video: Jak fotit domácí mazlíčky? Rady od odbornice

Chcete si své mazlíčky vyfotit pro zábavu i na památku? Tady je video návod od světoznámé fotografky.

Foto: Carli Davidson

Dělá váš domácí mazlíček takové kusy, že si říkáte, tak tohle musím vyfotit? Nebo byste si rádi uchovali vzpomínky na společnou procházku či dovolenou. Jak fotit zvířata? Tady je několik tipů od renomované fotografky Carli Davidson, která s těmito němými tvory pracuje denně.

Zachytit ten správný moment, přimět své tvrdohlavé miláčky chvilku posečkat, abyste je mohli zvěčnit svým fotoaparátem. Nadlidský výkon? Ne, chce to jen vědět, jak na to.

Správné načasování

Domluvit zvířeti, aby dělalo to, co vy zrovna pro svůj snímek potřebujete, je opravdu těžké. Jděte na to cestou přirozeného pohybu. Nechte je volně pobíhat kolem a dejte jim možnost se rozhodnout dle svého uvážení. Tak získáte uvolněný a vstřícný model.

7 tipů od profesionálky

Carla Davidson se vzhlédla ve fotografování němé tváře. Ráda ukazuje lidem jejich pozitivní stránku. Bojíte-li se například hadů či pavouků, když se správně nasvítí a vyfotí, ohromí vás jejich krása a elegance. Tady je 7 rychlých tipů.

  • Začněte fotografováním vlastního mazlíčka venku. Obvykle se cítí na čerstvém vzduchu lépe, proto máte větší šanci, dosáhnout požadovaných výsledků.
  • Vždy u sebe mějte pamlsky, abyste je mohli odměnit za jejich práci.
  • Nepřehánějte to a dělejte pravidelné přestávky. Pamatujte, že pozornost zvířete udržíte jen několik minut.
  • Experimentujte s úhly a zkoušejte fotografovat z úrovně jejich očí. Carla Davidson fotografuje s Nikonem D5300, jež je vybavený výklopným a otočným  monitorem, který vám umožní fotografovat z nízkého stanoviště, aniž byste se museli plazit po zemi a namáhat svá kolena.
  • Používejte fotoaparát s rychlým zaostřováním. Toto je velmi důležité, protože fotografujete pohyblivý objekt.
  • Zkoušejte zaostřit na oči zvířete. Pokud použijete nejmenší dostupné clonové číslo, můžete vytvořit měkké pozadí a propůjčit snímkům působivý dramatický efekt.
  • Abyste zaujali pozornost, používejte míček nebo plyšovou hračku. Jakmile zvládnete jednou rukou fotit a druhou držet nějakou rekvizitu, získáte pěkné akční snímky vašeho mazlíčka.

Klidně začněte v nejbližším parku

A jak odbornice radí, nemusíte vyrážet nikam do džungle, abyste získaly povedené snímky. Určitě postačí nejbližší park či místo, které váš čtyřnohý kamarád zbožňuje.

Náš tip: Kočka nebo pes v bytě? Zásady bezproblémového soužití

Práce v ateliéru je mnohem náročnější. Jak se fotí zvířecí říše v uzavřené místnosti vám ukáže Carla na následujícím videu.

Pokud si netroufnete své miláčky nějak usměrňovat a cepovat, aby vydrželi na jednom místě, trénujte když spí. To máte jedinou možnost, kdy vám nebudou odporovat.

Fotíte své mazlíčky? Jak se vám podaří udržet jejich pozornost? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: Nikon

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Pes se stydí: Fuj to nesmíš!

Když střeva stávkují: 3 tipy, jak přírodně zahnat zácpu

Jak originálně využít PET lahev?


Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama