reklama
 

Ubytování visí na háku: Lanovka předělaná na apartmá

Originální zimní dovolená? Ubytujte se v luxusní kabině lanovky!

Foto: Profimedia.cz

Každý, kdo miluje zimní radovánky, by se nejraději ubytoval přímo na sjezdovce. Lanovka, kterou vám představíme, tento luxus nabízí. K originálnímu bydlení si ještě přidejte nezapomenutelný výhled ve 3000 metrech nad mořem.

Trpíte závratěmi? Pak z umístění apartmánu přímo nad francouzskými Alpami nebudete příliš nadšení. Nevšední zážitek se nachází v nejvyšším místě lyžařského střediska Courchevel.

Spát v nebesích

Používat v tomto případě slovo "hotel" je trochu přehnané, protože se ve skutečnosti jedná o jednu luxusně vybavenou kabinu lanovky, která svým hostům nabízí podívanou na vrcholky mocných alpských hor.

Ubytujete se v dolní stanici, kde vás naloží a kabinka vás následně vyveze do výšky 2743 metrů nad mořem. Dolů se opravdu dostanete až ráno.

Kde je koupelna

Asi si moc dobře neumíte představit, jak si užijete komfort v takové výšce. Je pravda, že při horských podmínkách je tu jeden háček. Klidně si dopřejte romantickou večeři s výhledem, ale víno a sklenku vody raději vynechte, protože nejbližší koupelna je právě jen ve spodní stanici, kde se nastupuje.

Do kabinky se vměstnají čtyři osoby. Nechybí ani pohodlná manželská postel či jídelna. Záměrně uvnitř nenajdete televizi, aby váš zážitek nebyl ničím rušen.

Na jednu noc

Za nápadem předělat kabinu lanovky na luxusní bydlení stojí společnost Airbnb. Svým zákazníkům chtějí dopřát jednu noc zdarma. Ale výsadní právo mají jen čtyři šťastlivci, kteří splní pravidla soutěže. Úkolem bylo napsat, proč právě oni chtějí strávit noc s výhledem na vrcholky Alp. Pravidlo? Vyjádření musí mít maximálně 100 slov.

První výherci budou vylosovaní 6. března 2015. "Jsme moc rádi, že můžeme nabídnout jedinečný pohled na hory nápaditým lidem, kteří si prohlédnou Courchevel z nezapomenutelné perspektivy," řekl k soutěži Adeline Roux z agentury Courchevel Tourism. O úchvatné ubytování zdarma stálo přes milion lidí z celého světa.

Proč byste vy chtěli strávit noc s výhledem na francouzské Alpy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 nejkrásnějších designových stolů, jaké jste kdy viděli

Test: Jak dobře znáte erotický román 50 odstínů šedi?

Ondřej Sokol: Moje děti nejsou bohužel žádná kopyta


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama