reklama
 

Televize v ložnici: Lásku zabije, nebo posílí?

"A tak jsme jednou pro změnu/změnili její doménu/z ložnice všechno odnesla/si k televizi do křesla..." Tak zpívala kdysi Hana Hegerová o milostné vášni udušené každodenním stereotypem. Je opravdu televize takovým zabijákem lásky?

Foto: Profimedia.cz

"A tak jsme jednou pro změnu/změnili její doménu/z ložnice všechno odnesla/si k televizi do křesla…" Tak zpívala kdysi Hana Hegerová o milostné vášni udušené každodenním stereotypem. Je opravdu televize takovým zabijákem lásky?

Hodně záleží na tom, jak k ní přistoupíte. Pokud nahodíte natáčky, tlusté vlněné ponožky, vytahané triko po kolena a zalezete si do pohodlíčka k oblíbenému nekonečnému seriálu, vězte, že takhle z vás sexy kočka nebude. Na druhou stranu, jste-li právě sama doma, a tudíž není, kdo by vás viděl, může to být opravdu příjemný večer.

Zvlášť když ho ještě doplníte kelímkem opravdu dobré zmrzliny. Televize, přesněji řečeno video má své výhody, i když přijde návštěva, kterou hodláte do pelíšku zatáhnout. Je však třeba zásadně změnit image a program: nahodit krajkové negližé a místo seriálu sáhnout po trošku ostřejším žánru.

Elektromagnetický smog mi do ložnice nesmí!

Že rutinní zacházení s televizním ovladačem na nočním stolku může značně posílit stereotyp manželského soužití, o tom není sporu. Zásadní odpůrci televize v ložnici však mají i výhrady technického rázu. Jde o takzvaný elektromagnetický smog. V místnosti totiž vzniká elektrické pole hned po zapojení elektrického spotřebiče do zásuvky, i když zůstává vypnutý.

To údajně může vyvolat bolesti hlavy, poruchy spánku, deprese, srdeční a oběhové potíže. Po zapnutí potom vzniká pole elektromagnetické, jehož vlnění prý má negativní vliv na imunitu, fungování srdce, nervů i svalů. Pokud tedy dodržíte od přístrojů vzdálenost alespoň metr, raději dva, a na noc je odpojíte ze sítě, určitě neprohloupíte.

Erotika inspiruje, hlavně muže

Pravdou ovšem je, že zatím nikde nebyla publikována studie, která by tato podezření průkazně doložila. Zato vliv sledování erotických pořadů na lidskou sexualitu je prokázaný a nepochybně pozitivní, zejména u mužů. Jestliže potřebuje váš partner více motivovat, může vám video v ložnici prokázat velkou službu. Inspirace na obrazovce se nakonec dá s činností provozovanou v posteli docela dobře skloubit.

Doporučujeme: Koupelna jako součást ložnice: Jedinečná proměna ve vesnickém domku >>

Ony vůbec mají některé přístroje v ložnici své velké kouzlo. Pokud dáváte přednost zvuku místo obrazu, určitě se vyplatí instalovat hudební soupravu. Jak už bylo zmíněno, riskujete sice, že vámi budou proplouvat elektromagnetické vlny, ale zato může váš protějšek svádět přímo Elvis Presley (Love Me Tender) nebo Jane Birkinová se Sergem Gainsbourgem (Je t'aime moi non plus). A vplouvat do Morfeovy náruče s doprovodem oblíbeného zpěváka nebo skupiny vůbec není špatné. To už jsme ale trochu odbočili od tématu…

Takže: Patří podle vás televize do ložnice?

Bojíte se elektromagnetického smogu, nebo je to jen další ze série nepodložených městských báchorek? A i kdyby byla, nevadí vám, když partner/ka dává přednost obrazovce před vámi? Už jste někdy měli chuť tu ďáblovu bednu prostě násilím vypnout, aby se vám protějšek konečně věnoval? Nebo jsou podle vás přístroje jako televize, video a hi-fi soupravy naopak skvělými doplňky ložnic, které inspirují a baví zároveň?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tipy na domácí fontány: Relax i dekorace v jednom

Energetické štítky budov: Jsou povinné i pro vás?

Proč lžete své kadeřnici? Přestaňte se bát

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama