reklama

Společné bydlení? Pozor, ať vám nezničí vztah

Kupujete nebo se chystáte stavět dům či pronajmout byt? Tady je několik tipů, které vám mohou zachránit celý vztah.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Kupujete nebo se chystáte postavit dům? Společné bydlení je velká věc. Možná toužíte po bílé kuchyni, zahradě či otevřené koupelně. Touží po tom i on? A jak se doma bude chovat? Některá pravidla jsou pro soužití dvou lidí velmi důležitá. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám mohou zachránit celý vztah.

Najděte způsob, jak svůj dům proměnit v místo, kde se budete cítit spokojení, šťastní a hlavně nepolezete jeden druhému na nervy, což se po několika letech může klidně stát. Jak na to?

Kus zeleně

Myslíte si, že zahrada je opravdu důležitá? Jak se to vezme. Někdo se bude muset starat o trávu, sekat ji, hnojit. Je třeba si uvědomit, že jsou tací, kteří raději dají přednost víkendovým nákupům či sledování fotbalového zápasu, než pocení se na zahradě.

Doporučujeme: Když muž stáhne trenýrky. Tyhle věty NIKDY neříkejte

Možná vám dvěma postačí jen balkon nebo opravdu malá zahrada. Ušetříte si spoustu práce a také docela dost peněz. Sekačka, zahradní potřeby, odvoz posekané trávy, to není zadarmo. Určitě se s přítelem či manželem předem domluvte, zda jste ochotni se věnovat zahradním pracím. Vyhnete se tak následným hádkám o tom, kdo co musí udělat.

Místo jen pro sebe

Každý z nás touží mít kousek svého vlastního místa. Koncem 20. století bylo hlavním úkolem ženy dům zařídit a vyzdobit. Je pravda, že se mužů nikdo neptal na jejich názor. Takže není nic neobvyklého, když si ze sklepa či půdy udělali vlastní zašívárnu. Na zeď pověsili neonové světlo z baru a nějakou modelku.

Nechte svým partnerům svůj vlastní prostor, pokud chce mít v obývacím pokoji či pracovně křeslo, ve kterém se cítí pohodlně, dopřejte mu jej. Mužské srdce si získáte, když jednu místnost necháte v zařizování jen na něm. Určitě nakonec přežijete, že se v jednom rohu válí míč, v druhém kytara a na židli kalhoty z minulého týdne. Případně je tu varianta kompromisu...

Uvažujte o velikosti

Pokud jste oba v práci, je jasné, že na domácnost nebudete mít tolik času. Než řešit, kdo vyluxuje, umyje okna či vytře v obrovském bytě, zkuste se zamyslet nad tím, jak velký prostor k životu potřebujete a jestli si budete moci dovolit třeba paní na úklid. Hodně vám to usnadní život.

Hned po financích jsou domácí práce nejčastějším důvodem hádek. Je to o kompromisu. Když si vysníte velký dům, je třeba si uvědomit, že každý máme jiné návyky. Proto si buď zaplaťte paní na úklid, nebo přijměte fakt, že váš dům prostě nebude vždy jako klícka. A co ještě pomůže? Pokud máte muže "bordeláře", ukažte mu jednu místnost, která bude jen vaše, kde nemá dělat nepořádek, uvidíte, že to prospěje vaší psychice a nebudete se rozčilovat kvůli každé pohozené ponožce. Samozřejmě to platí i naopak, když je muž ten, který potřebuje mít všechno oblečení do úhledného komínku, třikrát týdně vyluxováno či neustále vyleštěná zrcadla.

Pečujte o ložnici

Mnoho z nás ložnici nijak výrazně neřeší. Říkáte si, vždyť se tam jdu jen vyspat. Ale omyl. Právě tato místnost by měla být příjemná, harmonická a uklizená.

Náš tip: Deset věcí, kterých budete v životě nejvíce litovat

Pokud tam strkáte vše, co by návštěva neměla vidět, za chvilku je z ní smetiště. Je to přeci pokoj pro vás dva. Spíte zde průměrně sedm hodin denně, milujete se tam, usínáte, probouzíte se. Věnujte ložnici tolik pozornosti, kolik si jen zaslouží. Ztlumte světla, udržujte pořádek a v žádném případě si sem nekupujte televizi.

Dostatek soukromí

Manželé před sebou většinou nic neskrývají, proto není problém společná koupelna. Přesto byste měli jeden druhému dopřát chvilku soukromí. Pokud to půjde, kupujte dům, kde jsou koupelny dvě, nemusí to být žádná obrovská místnost, stačí prostor, kde si ráno v klidu vyčistíte zuby nebo se oholíte. Není-li to možné, vyžadujte alespoň oddělený záchod či dvě umyvadla. Hodně se tím vyřeší.

Nejdůležitější místo

Najděte místo, kde se s přítelem či manželem budete nejvíce setkávat, obvykle je to právě kuchyň. Uvažujte, kolik prostoru potřebujete pro vaření a jak je pro vás důležité stolování.

Nic totiž nesemkne partnery víc, jako když si dohromady uvaří skvělou večeři, popovídají si, dají si dobré víno. Kupujte takový byt či dům, kde bude soukromí, ale zároveň prostor pro vytváření společných chvil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pomocníci na úklid: Bez chemie a zadarmo!

7 věcí, které vedou k depresi

4 způsoby, jak si originálně uvázat šátek

Od demonstrantů schytala nadávky i plivance: Byla to proputinovská akce, říká Kavková | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama