reklama

Solární sprcha: Luxusní osvěžení i nutnost u bazénu!

Solární sprcha slibuje příjemné osvěžení nebo bude výborným doplňkem k bazénu.

Foto: Profimedia

Chcete se v letních dnech osvěžit, ale koupě bazénu vám připadá zbytečná? Vyměňte starosti a velké množství vody za jednoduchou sprchu.

"Solární sprcha do každé zahrady", tak by mohl znít reklamní slogan prodejců sprch. Solární sprchy se stávají hitem a častým doplňkem zahrad rodinných domů, chat i chalup. Příjemné osvěžení a omytí s ekologickým zdrojem teplé vody přijde vhod, a nemusí panovat zrovna tropické teploty.

Závěsné nebo stabilní?

Při návštěvě obchodu budete v první řadě dotazováni, zda chcete závěsnou nebo stabilní. První typ je jednoduchý se sprchovou hlavicí a závěsným zásobníkem na vodu, který je z izolačního materiálu a poutá na sebe sluneční paprsky. Mezi největší výhody patří mobilita, celý vak si můžete přenést kdykoliv a kamkoliv.

Stabilní sprcha je tvořená ze středového těla, který je zároveň zásobníkem. Základna se musí dobře připevnit do země, aby středový stojan celou konstrukci nepřevážil. Vyberete si z několika designérských kousků a velikostí.

Proč solární sprchu? Solární energie je zcela zdarma!

A mimoto jde o ideální řešení osvěžení ve chvíli, kdy nemáte bazén.

Bazénová centra sprchy doporučují jako vhodný doplněk a způsob hygieny (před koupáním v bazénu) nebo na spláchnutí chlóru či případně soli (po koupání). Zamezíte mimo jiné i přístupu bakterií, a tím snížíte náklad na provoz bazénu.

Náš tip: Zahradní sprchy: Tyhle musíte mít

Chalupáři sprchy využívají nejen na svlažení a osprchování po špinavé práci, ale v mnoha případech jako jediný zdroj hygieny tam, kde jiné řešení nepřipadá v úvahu.

Vybírejte pečlivě!

Závěsné sprchy jsou nenáročné, naplníte vak a pověsíte jej v podstatě kamkoliv, kde svítí slunce.

Naopak stabilní konstrukce potřebuje dostatek sluneční energie a přívod vody, což umožní i obyčejná zahradní hadice. Dobře si rozmyslete, jaký objem by měla pojmout. Čím větší množství, tím déle se bude nahřívat, výhodou ale bude větší zásoba teplé vody.

Pozor na plastové úchyty a komponenty, velmi brzy se venku zničí. Je lepší si připlatit za kvalitní materiál a spodní opěru uchytit do rovné a pevné podložky. Nezapomeňte střední sloup nastavit pokud možno vždy na jih.

O své sprchy pečujte

Voda v zásobníku se vyhřeje až na 60 °C. Proto (abyste se neopařili) jsou vybavené směšovačem, kde si nastavíte teplotu stejně, jako doma v koupelně. Jediné pravidlo, které je třeba dodržovat u solární sprchy je to, že nejprve pouštíme vodu studenou a následně připouštíte teplou, jinak vám hrozí opaření.

Nezapomínejte vodu v nádrži starší více než tři dny vyměňovat. Pokud tak neučiníte, vytvoříte bakteriím ideální prostředí pro rozmnožování. Ventily pravidelně kontrolujte a odstraňujte usazeniny vodního kamene. Před příchodem zimy ji demontujte, osušte a pečlivě uskladněte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak čistit okna moderně? Vyluxujte je!

Inspirujte se: Paletový nábytek na zahradu i do interiéru

Repelenty mohou škodit. 5 lepších prostředků na komáry

 

 

 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama