reklama
 

Předěláváte dětský pokoj? Objevte chytré postele s nápadem

Dětská postel nemusí být jen místem pro klidné spaní. Je-li chytře navržená, poslouží zároveň jako místo na hraní, pracovní kout, úložný prostor a poskytne i mnohem víc soukromí.

Foto: Thinkstock

Pokud mu dovolíte stát se spoluautorem a vyhovíte alespoň některým jeho požadavkům, bude vás vaše dítě milovat bez ohledu na to, jestli je mu šest nebo 16. Dalo by se to možná aplikovat na cokoli, ale řeč bude o postelích do dětského pokoje.

"Dětský pokoj je místo, kde dítě spí, čte si, hraje si, učí se, kam si zve kamarády. Ale je to také prostor, ve kterém hledá útočiště, odpočívá tu a sní, čímž rozvíjí svou osobnost," říká Šárka Richtrová ze studia Viabel, které se jako jediné u nás specializuje právě na návrhy a kompletní zařizování dětských a studentských pokojů.

Ze široké nabídky nábytku pro děti doporučuje kvalitní materiál a výborné zpracování, letní pastelové barvy a hlavně důmyslný design. Právě tyto prvky totiž dokážou i zdánlivě obyčejnému kusu nábytku, jako je postel, dodat šmrnc a také další možnosti jejího využití. 

"Osobně mám ráda postele od španělských designérů. Ve Španělsku je po většinu roku krásné počasí, a proto i děti tráví hodně času venku. Jejich pokojíčky jsou proto mnohdy menší, zato řešené velice důkladně a efektivně s ohledem na využití prostoru," popisuje Richtrová a předkládá několik typů postelí, které kromě pohodlného spaní nabízejí ještě něco navíc.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama