reklama
 

Pracovna snů v zimní zahradě: 4 tipy na proměnu terasy

Poradíme vám, jak přetvořit terasu a využívat ji čtyřmi různými způsoby. Budete nadšeni.

Foto: alukov.cz

Létu odzvonilo a přízemní mrazíky pomalu vyplazují (zatím nikoliv sněhové) jazyky. S létem pomalu končí sezóna grilování a terasového křepčení. A co děti? Mají si kde hrát?

Dnes vám představíme novinky českého výrobce Alukov, který i z obyčejné terasy vykouzlí prostor, kterým se rádi pochlubíte přátelům a sousedům.

Více se o zastřešení teras dozvíte ZDE >>

Rádi se uvelebíte v oblíbeném křesílku s knihou či kávou, nebo si naopak zacvičíte a zajezdíte na rotopedu, a u toho všeho chcete hledět do krajiny. Potřebujete k životu sluneční paprsky, zároveň ale milujete teplo domácího krbu?

Chtěla jsem se zeptat...máte terasu?

A mohla bych ji vidět? I tak by se dala parafrázovat známá hláška z filmu Kulový blesk. Zvykejte si, jakmile vybavíte svou terasu posuvným zastřešením CORSO (pomůže Alukov), pak se u vás s podobnými prosbami dveře netrhnou. Teď už si jen vyberte způsob, jakým chcete pýchu vašeho domu využívat nejčastěji. My nabízíme hned čtyři.

1. Pracovna snů

Pokud trvale nebo občasně pracujete z domova, proč si neudělat pracovnu přímo na terase? Zastřešení terasy CORSO má zabudovaný stínící systém, takže se nemusíte bát odlesků na monitoru počítače. Správné klima na terase si přizpůsobíte podle potřeby, kdy můžete mít zastřešení zcela otevřené, nebo částečně či plně uzavřené. Zastřešení snadno uzamknete a veškeré vybavení ochráníte před nechtěnými návštěvníky.

2. Variabilní zimní zahrada

Jste již unavení z každoročního namáhavého stěhování květin do domu a zase zpět ven? Vytvořte si na terase celoroční zastřešenou zahradu, kterou přes zimu uzavřete a ochráníte tak všechny vaše rostliny. Tuto zahradu ocení také vaši domácí mazlíčci, kteří mají v zastřešení CORSO speciální vchod, díky kterému mohou kdykoliv terasu opustit a zase se na ni vrátit, pokud jim to dovolíte.

3. Kuchyňka na čerstvém vzduchu

Přestěhujte své kuchyňské náčiní na terasu a uvařte rodině nebo přátelům skvělou večeři. Terasa je ideálním místem pro grilování, tak proč nemít všechno koření, grilovací nářadí, příbory a talíře neustále venku, abyste nemuseli každou chvíli odbíhat dovnitř? Vybavení na terase jednoduše ochráníte pomocí posuvného zastřešení terasy CORSO, které lehkým pohybem uzavřete a vše schováte před deštěm nebo silným větrem. A hostina tak může pokračovat za každého počasí.

4. Venkovní posilovna

Umístěte na terasu rotoped, běžící pás nebo podložku na jógu a zacvičte si v pohodlí domova. Díky posuvnému zastřešení CORSO budete moci cvičit po celý rok. V létě si vychutnáte volnost otevřené terasy a v zimě získáte uzavřenou místnost, která bude sloužit jako soukromá posilovna. Skleněné výplně s panoramatickým výhledem díky skleníkovému efektu příjemně ohřejí celou místnost, takže se nemusíte bát, že by vám při cvičení byla zima. 

Zastřešení CORSO vyrábí tradiční český výrobce Alukov v mnoha tvarových i barevných variantách. Prohlédnout a vyzkoušet si ho můžete Zastřešení Alukov si můžete prohlédnout a vyzkoušet v showroomech zastřešení v Praze a v Brně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Péče o krby v topné sezóně je důležitá: Co nezapomenout

5 podzimních potravin, které by neměly chybět v kuchyni

18 zajímavostí, které o houbách nejspíš (ne)víte


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama