reklama
 

Nemusíte přesazovat: Květináč poroste s rostlinou

Umíte si představit, že květináč poroste s rostlinou? Jde to, podívejte.

Foto: ayaskan.com

Přesazování pokojových rostlin nepatří k oblíbeným činnostem. Představte si, že už nebudete květináč muset měnit, protože nádoba poroste s květinou. Je to možné...

Designové studio Ayaskan, které najdete v Londýně a v Istanbulu, přišlo se zajímavým nápadem. Představili produkt - květináč, který se zvětšuje podle potřeby rostliny.

Nepřesazovat!

Myšlenka, za kterou by měli autoři dostat cenu. Květináč se během růstu přizpůsobí tvarem i velikostí rostlině, která je v něm zasazená. Produkt nese název Growth (růst).

Doporučujeme: Pokojové rostliny, které jsou pro děti jedovaté a jinak nebezpečné!

Nadchne nejen funkčností, ale také geometrickým tvarem, který připomíná origami. Dodá interiéru příjemný moderní vzhled a díky bílé barvě i nadčasovému designu ho sladíte téměř s čímkoli.

Životní cyklus neživé věci

Ať už máte pokojovku od semínka nebo od malé sazeničky, čeká ji vývoj. Roste, zesiluje kmen, bohatne koruna. Zahradníci doporučují pokojové rostliny přesazovat jednou za dva roky, v závislosti na druhu květiny.

Zatímco v přírodě nemusíte do ničeho zasahovat, vše jede podle vlastního plánu, doma je třeba živým věcem pomoci. Tento květináč by vám měl usnadnit práci, jako by květina nebyla v domě, ale venku v zemi.

Spojení s přírodou

Díky pečlivě vypočítanému vzorci, se bude nádoba zvětšovat a měnit tvar podle toho, jak na ni zatlačí kořeny. Po celou dobu neztratí na kvalitě a nezpůsobí malér v podobě rozsypané hlíny či mokré podlahy po zalévání.

Autorům se podařilo spojit logickou hru s přírodou. Květináč se hodí pro menší strom i pro široké rostliny, které extrémně zvětšují objem kořenů. Představte si, že běžné palmy budete muset přesadit čtyřikrát. Growth je schopný objem rozšířit až šestkrát.

Lze jej koupit?

Zatím ne, ale autoři pilně pracují na jeho výrobě a rádi by ho distribuovali do více zemí. A kdo ví, třeba ho jednou budete mít v obývacím pokoji i vy.

Více zajímavých tipů najdete na webu Homepix.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nedoceněné jeřabiny: Pochoutka, s kterou zhubnete

Vzkaz s Paříže: Pořiďte si dlouhý kabát, nebo alespoň sukni

Jak vyfotit nejlepší selfie? Rady přímo od Beckhama

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama