reklama

Meandry zahradního potoka nám prodaly chalupu, pyšní se majitelé

Prohlédnout galerii
Foto: chatar-chalupar.cz

V mírně pravotočivé zatáčce se nedala přehlédnout. Pod šedými šablonami roubení barvy medu a v něm červená okna. Báječný příspěvek do rubriky Viděli jsme cestou! - říkali jsme si s kolegou. Za plotem se objevila kudrnatá hlava, slovo dalo slovo, a my jsme se nakonec pěkně zdrželi.

Prošli jsme brankou, vzhlédli s obdivem k bicyklu s koly stočenými z proutí - a už se nám otevřela zahrada. Rovinka protkaná nepravidelnými záhony se svažuje k potoku, který protéká napříč celým pozemkem. Z keříků vykukují nejen barevné hvězdičky a kalichy květin, ale i "skutečné" oči. Jsou tady kocouři, slepice, u potoka sedí hastrman… Paní Simona se směje našemu úžasu a zve do chalupy. Všechno nám poví.

Skoro o ni zakopli…

Několik placatých kocourů nás pozdravilo i ze stěny v předsíni. Vcházíme do prostorné kuchyně, v jejíž bílé omítce, doplněné tu a tam cihlovým obkladem, září červené lemy oken a dveří. Nahlížíme do sousední obývací místnosti a potvrzujeme si dojem, že v téhle rodině milují výrazné barvy. Chalupářka zaslechla náš tichý hovor a vyslala od linky informaci, že se rozhodli prožívat volné dny v barvách. Oba s manželem pracují ve zdravotnictví a bílé mají dost.

Přijměte pozvání do roubenky plné křiklavých barev i vy!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bydlení budoucnosti postaví v Číně: Nás to čeká taky?

5 tipů, jak odstranit psí chlupy z bytu a oblečení

Horoskop na duben: Jak se vám povede celý měsíc?

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama