reklama

11 tipů pro hezčí ložnici: Objevte kouzlo minimalismu

Minimalismus v interiéru není nic nového, ale jak čas běží a objevují se nové trendy, mění se i chápání tohoto stylu. Tytam jsou strohé bílé místnosti! Moderní minimalismus dokáže vykouzlit velice osobité prostory s jemnými detaily. Jak současný minimalismus aplikovat v ložnici?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Minimalismus je původní umělecký směr, který se v 50. letech 20. století objevil v sochařství, malířství a postupně se rozšířil i do dalších oblastí života, bydlení nevyjímaje. Dnes se budeme věnovat ložnici.

Chcete-li vytvořit minimalistickou ložnici, je třeba zvážit několik důležitých prvků. Dostatečný úložný prostor je klíč, protože minimalismus rozhodně není o nepořádku. Velký úložný prostor umožní schovat vše zbytečné a "nehodící se" a ponechat jen to, co opravdu potřebujete. To je základ pro vytvoření minimalistické estetiky.

Dalším prvkem, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost, jsou barvy. Ujistěte se, že barevná paleta, kterou jste zvolili, je nenápadná a jemná. Tímto způsobem totiž můžete vytvářet skutečnou osobitost prostoru, ladit a hrát si s detaily. Minimalismus zdaleka není jen o bílo-bílé kombinaci. Také jasnější barvy mohou být - při vkusném použití - minimalistické.

V neposlední řadě minimalismus znamená také minimalizaci nepořádku. Zbavte se zbytečných věcí, pro obraz vyberte jednoduchý rámeček, eliminujte předměty na nočním stolku a ujistěte se, že zbývající věci opravdu slouží svému účelu.

Konkrétní příklady, jak vytvořit minimalistickou ložnici, najdete v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama