reklama

Kvalitní a levný balzám na rty? Vyrobte si ho doma

Chcete mít hebké a zdravé rty i v zimě? Zkuste si vyrobit domácí kvalitní balzám na rty!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Jakmile trošku přituhne, je čas vytáhnout balzámy na rty. Pokud máte vypotřebováno, udělejte si radost tvorbou svého vlastního. Výroba je jednoduchá. Tady je návod.

A pokud bez balzámu nevyjdete ani na krok, máme pro vás dobrou zprávu. Tento domácí balzám prokazatelně snižuje nutkavou potřebu neustálého "balzamování", které hraničí s tikem. Ověřeno několika těžkými závisláky. Vyzkoušejte také..

Domácí balzám na rty

Budete potřebovat:

  • 4 lžíce olivového oleje
  • 1 lžíci včelího vosku
  • 1 lžíci medu (pokud chcete, aby byl balzám sladký)
  • 1/4 lžičky vitaminu E
  • 5 kapek esenciálního oleje (vybírejte nejen podle vůně, ale i podle léčivých účinků)

POSTUP:

  1. V žáruvzdorné misce ve vodní lázni velmi pomalu rozehřejte olej a vosk, než se vše rozpustí a spojí.
  2. Odstavte a vmíchejte esenciální olej a vitamin E. Pokud chcete, aby měl balzám i barvu, přidejte do směsi jednu lžíci rtěnky, třeba nějaké, kterou už nepoužíváte nebo se rozbila. Předpokládám, že pokud ji máte doma, tak není prošlá a je vám známo její složení. Hezkého hnědého tónu a příjemné vůně docílíte i přidáním kakaového prášku.
  3. Přemístěte misku do ledové lázně a pomalu přidávejte med, něžně (opravdu něžně) míchejte, než se vše spojí. Pak opatrně přelijte do nádobky na balzám.
  4. Nechte nejlépe šest hodin odpočinout.
  5. Spotřebujte s ohledem na trvanlivost použitých surovin. Když zapátráte po starožitnictvích či bleších trzích, možná objevíte nádherné dózičky, které budou pro tenhle balzám důstojným obalem. Ty na fotce jsou prvorepublikový poklad.

Další skvělé nápady na domácí krémy, kosmetiky, odličovadla či balzámy najdete v knize Aleny Thomas Děláme si to doma sami z nakladatelství Jota, s. r. o.

Vyrábíte si doma svoje mýdlo či jinou kosmetiku? Své recepty a nápady nám můžete psát v diskuzi pod článkem.

(C) Alena Thomas, 2014

(C) Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2014

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Levný prací gel a aviváž? Udělejte si ho doma

10 nejlepších receptů Ládi Hrušky. Vyzkoušíte?

Kokosová voda. Hubnoucí zázrak nebo jen módní trend?Oba mrtvé strojvedoucí jsem znal. Je tragédie, že se nevrátí k rodinám, říká Zazvonil | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama