reklama

Kde si s dětmi užít poslední dny prázdnin?

Zakončete prázdniny dětem stylově. Tady je 10 tipů, kam za zábavou.

Foto: Thinkstock

Prázdniny jdou do finále. Už příští týden usednou děti znovu do školních lavic. Pojďme jim zpříjemnit poslední volné dny zábavou. Přinášíme deset tipů, kam s nimi vyrazit na výlet a za dobrodružstvím.

Za zvířátky, pokladem, pohádkami, do přírody či na zábavnou show, vybírat je opravdu z čeho. Připravte svým dětem další hezké vzpomínky na prázdniny.

Cyklohráček

Každý víkend jezdí z Prahy na Okoř a do Slaného speciální vláček, který je přestavěný na velké hřiště pro děti. O nejmenší i starší ratolest se starají "hrajvedoucí". K dispozici jsou stavebnice, deskové hry, tvořivé dílny. Při odchodu dostanou malí výletníci dárek na památku a volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově.

Doporučujeme: Tip na výlet: Nejdelší stezka korunami stromů

Do třetího vagónu se vejde až 25 kol, takže váš výlet může pokračovat. Navíc je za strojvedoucím prosklená zeď, lze jej tedy pozorovat při řízení vlaku. Cyklohráček vyjíždí každou sobotu a neděli z Masarykova nádraží v 9:18 a 13:18. Cestovat můžete za klasické jízdné ČD.

ZOO Praha

Na poslední srpnový víkend chystá Zoologická zahrada Praha akci s názvem "Rozloučení s prázdninami". Čekají vás dny plné her a zábavy v jihoamerickém stylu. Děti si budou moci zahrát na bubny nebo se na chvíli stát indiánem. Vstupné 200 Kč dospělí a 150 Kč děti od tří let.

Pohádková kovárna

Vstupte na pár chvil do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově. V malebné vesničce můžete potkat čerty, hastrmany, víly a jiné pohádkové bytosti. Vyzkoušejte si různá řemesla v čertově dílničce, ochutnejte pekelné dobroty nebo se podívejte, jak pan kovář okovává čertům kopyta. Vstupné 75 Kč.

Hradozámecká noc na Chvalském zámku

Dne 29. srpna se na Chvalském zámku konají večerní prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem. Po celou dobu putování budou na cestu svítit jen svíčky. Děti čeká řada soutěží a poznávání zajímavých věcí. Na prohlídku je nutná rezervace. Rodinné vstupné 290 Kč.

Malá farma Děčín

Zoo Děčín se s prázdninami rozloučí ve farmářském stylu. Návštěvníci mohou putovat po několika soutěžních stanovištích, kde budou plnit úkoly. Vyzkoušet si tak můžete dojení krávy, rovnání balíků sena, moštování nebo pytlování brambor. Za plnění aktivit čeká děti odměna.

Výlet parním vlakem

Poslední srpnovou sobotu bude zpřístupněn depozitář Národního technického muzea v bývalém lokomotivním depu v Chomutově a z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do areálu depa bude vypravený zvláštní parní vlak. Prohlédnete si salonní, motorové i osobní vozy. K vidění budou i historické drezíny. Jízdenky je nutné včas zakoupit.

Stroj času - interaktivní výstava v Plzni

Díky kostýmům, aktivitám a prostředí budete mít pocit, že jste se ocitli přesně v dané době. Objevujte historii zábavným způsobem. Společně si zalovíte mamuta, projdete se středověkým Římem nebo potkáte pravé Kelty. Vyzkoušíte si, co bylo pro danou dobu typické. Výstava, která se jen tak nezapomíná.

Za pohádkou do Divoké Šárky

Užijte si s celou rodinou chvíle v přírodě. Hledejte krabičky s příběhem a úkoly, které se ukrývají podél výletních míst. Ukažte, zda zvládnete splnit všechny Sobulovy úkoly. Krabičky lze hledat pomocí GPSky nebo s mapou, kde jsou fotky míst. Čeká vás labyrint, hádání, tvorba léčivého lektvaru a navštívíte dalekou zemi, kde bydlí drak. Vstupné 250 Kč. Hru je třeba objednat.

Lov na Starém městě

Zapojte se do velkého lovu a stopování zvířat. Prohlédnete si známá místa a zažijete dobrodružství. Jde o venkovní volnočasovou aktivitu pro celou rodinu. Budete plnit úkoly a vymýšlet strategii. I zde je nutná rezervace. Rodinné vstupné je 480 Kč.

Pohádkové srdce Evropy

Děti na hradě Karlštejn projdou kouzelnou skříní do světa pohádek. Jedná se o zvláštní prohlídkový okruh, který je zaměřený na děti. Pohádkový svět si užijí bez průvodce. Potkají víly, skřítky a jiné zajímavé bytosti. Cena vstupného je 45 Kč.

Máte i vy zajímavé tipy na výlet s dětmi? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vláda odmítla dotaci: Co bude dál s dětmi z klokánků?

10 opravdu vážných důvodů, proč nemůže jít spinkat

Zvládnout školu, rodinu i práci? Jde to
Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama