reklama

Jak využít dětský pudr? Na skvrny, sklenice i vlasy

Zbyl vám doma dětský pudr? Využijete ho na skvrny, sklenice i mastné vlasy.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Pokud vám doma zůstane dětský pudr, určitě ho nevyhazujte. Dá se použít jako odstraňovač skvrn, místo suchého šamponu nebo s ním otevřete zavařovací sklenici.

Absorpční schopnosti pudru nemusíme využít jen na červené zadečky našich miminek. Budou se vám hodit i v domácnosti, kde děti nejsou.

Bojujeme se skvrnou

Skvrna od červeného vína na světlém oblečení může být konečnou pro další nošení. Ale když si včas vzpomenete na dětský zásyp, pomůže vám katastrofu zažehnat. Na postižené místo trochu nasypte a jemně vetřete do oblečení. Sypký materiál tekutinu nasaje a flek znatelně zesvětlá. Pak už jen vložte do pračky a počkejte na výsledek. Stejně dobře působí na mastné skvrny od jídla.

Sklenice nejde otevřít

Už se vám určitě několikrát stalo, že jste nemohli otevřít zavařovací sklenici s okurkami či kečupem. Většinou je to proto, že se nám při práci potí ruce a víčko se protáčí. Zkuste si do ruky vetřít trošku pudru a pořádně zaberte. Uvidíte, že sklenice nakonec podlehne.

Zamotané řetízky

Mnoho z nás nemá čas si jednotlivé řetízky rozvěšovat na stojánky k tomu určené. Většinou je hodíme do nějaké krabičky k ostatním. Uzlíky na sebe nenechají dlouho čekat. Pokud máte dlouhé nehty, půjdou rozmotat snadno, ale my ostatní si budeme muset poradit jinak.

Doporučujeme: Jak se zahřát, když vypnou elektřinu?

Místo posypte trochou dětského zásypu a promněte v ruce. Pak si vezměte k ruce párátko či spínací špendlík. Pomocí ostrého předmětu se dostanete do záhybu uzlíku a pudr práci hladce dodělá.

Zápach z bot

Už jste několikrát zkoušeli odstranit nepříjemný zápach z bot a marně? Nebojte se do nich nasypat pořádnou dávku pudru. Ten vstřebá všechnu přebytečnou vlhkost a vrátí vložce do bot svěžest a vůni. Celý postup několikrát zopakujte.

Holíme se

A máme tu klasické použití, jen si na něj nevzpomeneme v případě, kdy se oholíme. Trochu si nasypte do ruky a rozetřete na hladké podpaží. Zklidníte pokožku, navíc se budete i méně potit.

Domácí mazlíčci

I pro chlupaté mazlíčky jde o skvělý zlepšovák. Všude tam, kde se domácí miláčci neradi koupou, je pudr k nezaplacení. Stačí lehce poprášit kožich a vyčesat dobře kartáčem. Na chvíli budete mít vyhráno.

Krásná a ještě krásnější

Na webech o kosmetice se o pudru dočtete velmi často. Říká se mu "poslední záchrana". Když nechcete utrácet peníze za podkladové báze pod make-up, vezměte si štěteček a trochou pudru poprašte obličej. Samozřejmě se snažte o rovnoměrnou vrstvu.

Náš tip: Zázvor v domácnosti. Využijte i zbylé slupky

Další využití je v oblasti řasenek. Chcete mít extrémně husté řasy? Dámy z diskuzí radí, použít klasickou řasenku, následně řasy poprášit jemným zásypem (pozor na oči) a opět nanést řasenku. Výsledek je prý dokonalý.

A v neposlední řadě se dětský pudr využívá při agresivním akné. Poprášením získáte matnou pleť a zinek, který je obsažený v pudru, zlepší hojení pupínků.

Vlhko ve skříni

Přijeli jste na chatu a nemůžete se zbavit zatuchlého zápachu ve skříni? Nasypte do misky trochu pudru a nechte působit. Ten do sebe natáhne vlhko i zápach a vaše oblečení bude jako nové.

Suchý šampon

Občas se stane, že se ráno probudíte s mastnější ofinou a není čas si mýt celou hlavu. Když nemáte k dispozici suchý šampon, sáhněte po pudru. Nasypte si trošku do dlaní a promněte. Následně projíždějte opatrně mastnější část vlasů. Nechte chvilku působit a pak vyčesejte. Nečekejte, že získáte nový "look" na celý den. Pudr působí přibližně 4-6 hodin, podle toho, jak moc se vám vlasy mastí.

Používáte pudr na věci v domácnosti? Své tipy pište do diskuze pod článek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pánům vstup zakázán. Luxusní jachta jen pro ženy

Ondřej Sokol: Moje děti nejsou bohužel žádná kopyta

Češi vrací úder. Chřipku zdolají pivemProkop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama