reklama

Jak by měl vypadat ideální soused? Zeptali jsme se vás

Jak by měl podle vás vypadat a chovat se ideální soused? Zeptali jsme se vás na Facebooku!

Foto: Profimedia.cz

Hluk, konflikty, schválnosti, tak i tak může dopadnout vztah s vaším sousedem. Přestěhovat se je někdy velmi složité, protože nevíte, kdo na vás za plotem či stěnou čeká. Jak by podle vás měl vypadat ideální soused? Zeptali jsme se vás na Facebooku a vybrali ty nejzajímavější odpovědi.

Nejenže by mělo jít o vzájemnou toleranci, ochotu pomoci, ale vlastně byste si přáli mít vedle sebe dobrého přítele. A kdo by neměl být vašim sousedem? Jednoznačně příbuzný, protože moc leze do soukromí. Tady je několik vašich postřehů...

Hluk? Pozor na něj

V žádném případě byste nechtěli bydlet vedle hlučné rodiny, která neví, co je to noční klid a odpolední siesta. Dále jste vyslovili přání, že je lepší nesdílet společnou zeď se seniory, kterým neustále křičí televize, protože je jim hanba si vzít naslouchátko.

"Já bych se nejraději odstěhoval. Náš soused má neuvěřitelný talent vybírat si nevhodnou dobu na sekání. Vždy je to přes oběd, takže pokud v létě jíme venku, téměř vždy k tomu máme takový motorový koncert, že neslyšíme vlastního slova." (David J.)

Náš tip: Sousedi mě ničí. Závidí mi dům, nové auto i milence

"My si ani nemusíme pouštět televizi. Ve vedlejším bytě bydlí starší manželé, kteří mají celý den puštěnou televizi. Celkem by mi to nevadilo, jen je děsně nahlas a ke všemu jsou to programy s dechovkou, které jedou nonstop, protože v noci nemůžou spát. Je to opravdový blázinec. A když je poprosíte o ztlumení, vyrukují s přednáškou, že jsme velice netolerantní sousedé a nám prý zase štěká pes." (Zdenka P.)

Tolerance: Vydržet občasné mejdany

A jsme opět u toho. Teď jde ale o opačný případ, kdy hluk chcete dělat vy a soused by to měl vydržet. Jenže mejdany taky nejdou dělat pořád, že? Občas je to štěkání psa, náročná návštěva nebo třeba kuňkání žab v rybníku.

"Ideální soused? Tak myslím si, že úplně neexistuje, ale kdyby ano, měl by občas tolerovat hluk. U nás je to tak, že máme třikrát za léto větší akci, kdy se sejde více lidí. Samozřejmě že o tom sousedům říkám, obvykle jim ještě nabídnu gulášek nebo pivo a omluvím se. I když s tím souhlasí, ráno v sedm začnou cirkulárky, sekačky nebo křovinořezy, abychom si také uvědomili, jak náročnou a hlučnou noc prožili oni." (Mirek P.)

"My se vždy děsíme léta. Na pozemku máme velký rybník. Celkem logicky se k nám nastěhovaly žáby. Neustále se snažíme jedněm sousedům vysvětlit, že to kvákání prostě neovlivníme. Hrozně rádi bychom měli všechny sousedy, jako jsou ti spodní či z druhé strany, ti říkají, že se jim při tom žabím koncertu dobře spí. Vím, že dělají randál, ale kvůli tomu rybník prostě nezavezu. Chce to jen více tolerance." (Petra K.)

"Mně nejvíce vadí, že naši spodní sousedé nechápou, že pokud máme děti, nemůžeme je přivázat k židli. Prostě běhají. V paneláku je slyšet každé spláchnutí, tak proč nemůžou tolerovat i to, že se nad vámi chodí." (Jonáš O.)

Přátelství

Hodně vás se shodne na tom, že by sousedem rozhodně neměl být nikdo z rodiny. Nejenže nemáte dostatek soukromí, ale neustále jsou u vás nasáčkovaní a potřebují s vámi vše konzultovat. Ideální soused by neměl tedy být rodinný příslušník, ale zároveň by se měl stát dobrým přítelem.

"Já bych hrozně ráda měla za sousedy přátele, kteří by občas přišli na skleničku, grilování nebo jen tak pokecat. Bohužel bydlíme vedle starších lidí, kteří už o nějaké seznamování nemají zájem. Slušně pozdraví, ale jinak celkem nic." (Jana K.)

"Vedle nás bydlí moje sestřenice a řeknu vám, že to je tedy nadělení. Podle mě by vedle vás nikdy neměl žít žádný rodinný příslušník. Je u nás každý den a má potřebu se vyptávat, co děláme, proč jsme koupili tohle a proč tamto. No je to na palici. Radši bych sdílel chodbu s nějakým kamarádem, který si žije svůj život a občas se vidíme a pokecáme." (Daniel J.)

"Žijeme na malé vesnici a celá ulice je plná mladých lidí. Hodně často pořádáme společné akce a vlastně každý víkend se slezeme u někoho doma. Přijde mi to jako nejlepší řešení. Když děláte hluk, nikoho tím nerušíte, protože jsou všichni sousedé u toho." (Ivo P.)

Ochota: Když můžu, pomůžu

Kdo by si nepřál souseda, který v nouzi vždy pomůže. Nebojí se přidat ruku k dílu a sám ví, že když bude něco potřebovat, vy mu jeho laskavost oplatíte. V naší malé anketě jste tuto vlastnost označili za nejdůležitější. Protože nikdy nevíte, kdy se můžou hodit jedny ruce navíc.

"Manžel dělá u hasičů a my máme jen jedno auto. Když se nám narodila dcerka, potřebovala jsem vozit na kontroly. Sousedka s tím nikdy neměla problém, vždy ochotně pomohla. Myslím si, že ideálně by to tak mělo být všude. Dneska mám už dvě děti a na oplátku jí můžu pohlídat jejich malého syna, když si potřebuje někam odskočit." (Markéta H.)

Doporučujeme: Vesnice mě nenávidí. Pořídil jsem si bulteriéra

"Nedávno jsme teprve dostavili dům a je hromada práce na zahradě. Bez sousedů bych vše dělal dvakrát tak déle. Vždycky stačí napsat, seběhnou se na víkend a doladíme obrubníky, plot či jiné věci. A když můžu já, jdu zase na brigádu k nim. Žijeme v takové příjemné sousedské komunitě. Jsme šťastní za to, kde bydlíme." (Jarda T.)

"My bohužel máme děsné sousedy. Viděli nás několikrát, jak taháme z cesty velké kameny nebo se snažíme dodělat plot mezi námi, a ani jednou nepřišli pomoci. Jak si představuji ideálního souseda? Že kdyby nás viděl něco táhnout, přidal by se." (Jitka S.)

Závěrem

Ve stručnosti jde o čtyři hlavní vlastnosti, tolerance, ohleduplnost, ochota a přátelství. Samozřejmě nesmíme zapomenout na zábavné postřehy. Pro některé dámy je ideální soused takový, aby bylo na co koukat, pánové mají jasnou představu, slečnu 90-60-90.  Někteří z vás mají o dokonalém sousedovi jasno. Nejlepší je žádný nebo ten, kterého celé dny není vidět.

A jaký je ten váš ideální soused? Máte mezi sebou dobré vztahy, nebo vám přijde, že si děláte i naschvály? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

I s vývodem ze střev můžete být modelka. Tady je důkaz

Puchýře obšijte nití. Mokré hojení je rychlejší

12 důvodů, proč jíst meruňky. Prodlužují život


Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama