reklama

Dům, který se během 30 dní sám rozpustí. Podívejte se!

Neuvěřitelná stavba, která se vám rozpouští před očima. Pojďte se podívat na jedinečný dům z vosku!

Foto: Profimedia.cz

Na adrese Southwark Street 40 v Londýně stojí podivný dům, který se samovolně rozpouští. Jak je to možné? Jde o umělecké dílo Alexe Chinnecka, který tak chce vzdát hold zaniklé továrně na svíčky.

Jeho stavba je součástí londýnského uměleckého festivalu Merge a rozplyne se zhruba za 30 dní. Podívejte se na dokonalé dílo, které má být optickou iluzí.

Cihly z parafínu

Umělec a performer Alex Chinneck se překonal. Postavil dvoupodlažní stavbu z voskových cihel. Dům stojí ve čtvrti Bankside v jihovýchodním centru Londýna, kde před 100 lety otevřela své brány vyhlášená továrna na svíčky. Umělecké dílo The Melting House má připomínat tuto jedinečnou manufakturu.

Dům představuje klasickou anglickou stavbu v georgiánském stylu. Celkem na něj bylo použito 8 000 cihel z parafínu. Na první pohled je k nerozeznání od klasického domu. Tento však nemá žádný interiér. Jen je zevnitř zahříván tak, aby se vosk pomalu rozpouštěl a vytvářel zajímavé efekty.

Jen 30 dní

Umělec své dílo chtěl pomalu rozpouštět 30 dní tak, aby z něj zbylo jen to, co není z vosku, tedy dveře, rámy oken, střešní tašky a stavební materiál. Ale díky chladnému počasí mohli návštěvníci vidět dům mnohem déle.

Doporučujeme: Mladá rodina si plní sen. Staví si dům na stromě!

A že šlo o jedinečný projekt, dokazují i průsvitná skla oken, která byla také vyrobená z parafínu a zasazená do klasických dřevěných okenic.

Alex Chinneck se svými odvážnými stavbami proslavil po celém světě. Domy jsou otočené střechou dolů či jejich fasády plynule přecházejí v příjezdovou cestu. K vidění jsou i různé levitující stavby. Alex je umělec, který dokáže dokonale ovládnout lidský mozek.

Jak se vám voskový dům líbí? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Adventní věnec ze skořice. Vyrobíte si jej za půl hodiny!

Jak v domácnosti ušetřit? Úspora od koupelny po kuchyň

Dnešní muži o sebe pečují stejně jako ženy. Možná víc!

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama