reklama

Dřevěné palety na zahradě: Originální záhon za 20 minut

Originální záhonek v podobě recyklovaných palet.

Foto: shelternees.com

Nic nepotěší víc než vlastníma rukama vyrobené věci. Připravili jsme pro vás inspiraci, jak zužitkovat staré palety. Zkuste se pustit do vertikální či horizontální zahrady nebo buďte odvážnější a postavte si rovnou zahradní nábytek.

Využití palet je obrovské. V současné době se tento materiál stal velkým hitem a trendem. Za několik set korun můžete mít originální designový kousek na terasu nebo do pergoly.

Recyklované staré palety

Vertikální zahrady jsou velmi praktické. Mají hned několik využití. Šetří peníze, recyklují staré palety a dokonale se hodí tam, kde není místa nazbyt.  K výrobě bylinkové zahrady postačí jedna paleta, zahradnická textilie, nářadí a hřebíky. Na zadní stěnu umístíme po celé ploše textilii, abychom do všech prostorů dostali zeminu rychle a bez práce. Podobně se postupuje se spodní částí každého patra.

Zeminu dáváme v takovém množství, aby nám při prvním zafoukání neodletěla, a pořádně jí po zasazení rostlin zalijeme. Pěstovat můžete okrasné rostliny, bylinky nebo zeleninu. Takto připravené záhonky je třeba opřít o stěnu na zahradě nebo na balkóně. Pokud budete chtít, můžete k paletě přidělat dvě vzpěry, které ji udrží i v prostoru.

Více o zakládání vertikální zahrady pomocí palet se dozvíte v následujícím videu...

Horizontální zahrady jsou na zakládání o trochu jednoduší. Během několika minut je připraveno hned několik řádků na zeleninu. Koho by nepotěšilo mít doma čerstvou mrkev, špenát nebo petržel.

Ať už si zvolíme polohu horizontální nebo vertikální, musíme myslet na dostatečnou zálivku. Zemina velmi rychle vysychá. Následná péče je jednoduchá. Kromě klasické zálivky, se záhonky mohou hnojit, provzdušňovat a odstraňovat z nich plevel. Jednoduché, rychlé a potěší každého, kdo miluje čerstvé bylinky a zeleninu z vlastní zahrádky.

Podívejte se, jak na horizontální záhon...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak správně pečovat o orchidej aneb Klenot za oknem

Bonsaje: Jak začít s jejich pěstováním

Pletený košík z papíru. Návod na velikonoční dekoraci

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama