reklama
 

Desatero správného bydlení podle žen

Přemýšleli jste, co je pro vás v bydlení nejdůležitější? Sestavili jsme pro vás žebříček deseti preferencí a přání současných žen v bydlení.

Foto: Thinkstock

Jak si ženy představují současné bydlení snů? Na prvním místě je šatna jako samostatná místnost. Dokonce porazila koupelnu a kuchyň.

Podívejte se na studie, které byly provedeny společností Ekonomické stavby a porovnejte výsledky se svou vlastní ideou o bydlení. Jak si představují ženy svůj dokonalý domov?

Ženy a jejich nároky

Jde často o kombinaci praktického přístupu a také romantických představ. Proto se není čemu divit, že touží po centrálním vysavači a zároveň v obývacím pokoji nesmí chybět krb či francouzská okna s překrásným výhledem do zahrady.

Uvažovali jste někdy nad tím, co by hrálo hlavní roli, kdybyste si chtěli nechat postavit dům? Zamýšlet bychom měli nejen nad věcmi potřebnými, ale také o tom, co by nám udělalo radost. Právě tak si vytvoříme jedinečnou harmonii a klidné bydlení.

Šatna je nejdůležitější

Vrcholu žebříčku podle průzkumu vévodí jednoznačně dostatek úložných prostor, které by měly být odděleny od obytných místností. Nejde o skříně v pokojích, ale samostatná šatna a další úložné prostory jsou v dnešní době již nezbytností.

Čtěte také: Nejkrásnější bazény světa: Luxus, romantika a výhledy

"Při stavbě našeho rodinného dojmu byla šatna s úložnými prostory nejen na ošacení, ale také na boty a doplňky jako jsou kabelky, opravdu jedním ze základních požadavků," popisuje majitelka nově postaveného domu Ilona Vencálková.

Kolik toalet je potřeba?

WC a toaleta v každém patře je již téměř samozřejmostí a samostatná koupelna, přímo propojená s ložnicí rodičů, je také již klasickým požadavkem. Velká koupelna snů by neměla postrádat vanu, sprchový kout, ale ani podlahové topení, které zpříjemní a zútulní pochmurná zimní rána.

Trendy, romantika a dokonale uklizeno

Velké změny se staly i v provedení kuchyní. Oblíbený ostrůvek na přípravu potravin, ale také okénko do zahrady, jako součást kuchyňské linky jsou stále velice populární.

"Zdá se to jako rozmarnost, ale díky této decentní úpravě mohu dohlížet na děti. Zatímco já připravuji jídlo, hrají si na zahradě," pochvaluje si Vencálková.

A co je v současné době nejvíce trendy? Usnadnění úklidu. Zabudovaný vysávací systém, minimum kobercové plochy a samostatná technická místnost s prádelnou jsou hlavními a významnými nároky moderní ženy. Mezi další, dnes již snadno splnitelné požadavky, patří francouzská okna vedoucí na terasu, sauna, bazén, zimní zahrada, ale také vlastní pracovna či krb k příjemně stráveným večerům.

Náš tip: Foto návod: Domácí citrusový čistič. Silný a přírodní!

Desatero ideální domu podle ženských přání

Podívejte se, jak vypadá žebříček ženských přání, který byl sestavený na základě studie.

  1. velká šatní místnost
  2. samostatná koupelna pro manžele
  3. kuchyň s varným ostrůvkem
  4. podlahové topení po celém domě
  5. francouzská okna
  6. krb
  7. zahrada
  8. bazén
  9. pracovna
  10. centrální vysavač

zdroj: Ekonomické stavby

Který z deseti bodů je pro vás ten nejdůležitější? A co by podle vás nemělo ve vašem domě chybět nebo v současném bydlení chybí? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Spočítejte si lásku aneb Manželství podle numerologie

Jak dodržet předsevzetí? Takhle to típnete!

Člověk je horší než pes: Příběhy, které vás rozpláčouNáprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama