reklama

Čím nahradit obklady v kuchyni? 7 neotřelých nápadů

7 neotřelých tipů, čím nahradit klasické obklady v kuchyni.

Foto: HS-Interiér

Zatoužila jste po nové kuchyni a přemýšlíte, jaké zvolit obklady za kuchyňskou linku? Pokud nechcete klasiku, pak přinášíme sedm zajímavých tipů, které celému prostoru dodají nový a moderní vzhled.

Nová výmalba, doplňky, dvířka, tapety či prodloužení kuchyňské linky v podobě ostrůvků. Možností, jak změnit kuchyň je mnoho, my se podíváme na netradiční a noblesní obklady...

Pohledové zdivo

Nejspíš znáte ze severních zemí, kde je tento trend už řekněme několikaletou stálicí. Prosazuje se v exteriéru na fasádě i v interiéru.

Lícových pásků najdete na trhu nepřeberné množství. Od zajímavých barevných variant, přes hladké, strukturované, s ostrými či zaoblenými hranami. Pokud zvolíte nepravidelné tvary, pak nalepování zvládnete hravě sami. Nemusíte dbát na detaily a jet v rustikálním stylu. Jde o to, aby bylo vidět, že jde o ruční práci.

Betonová stěrka

Myslíte si, že bude působit neosobně a studeně? Pak vás konečný efekt mile překvapí. Je pravda, že se hodí spíše do moderního a industriálního stylu, ale díky barevné variantě lze celkovému dojmu dodat na hřejivé atmosféře. Betonová stěrka nemusí být jen šedá. Lze ji nanášet už v odstínech či ji následně ještě natřít.

Staré dobré dřevo

Je jedno, jestli zvolíte palubky či masivní desku, která bude kopírovat pracovní plochou, vždy byste měli výběr dřeva korespondovat s celkovým konceptem kuchyně. Platí jednoduché pravidlo. Čím více různorodých a výrazných materiálů, tím se prostor opticky rozšíří a vznikne neútulný chaos.

Tapeta je v módě

Rozhodně si nemyslete, že jsme se zbláznili, když chceme použít tapetu za kuchyňskou linku, kde prská mastnota či občas přistane těsto při pečení. Pokud se vám líbí zajímavé a neobvyklé vzory, nebojte se je použít. Můžete vytapetovat za rok znovu. Chcete-li tapetu dostatečně a trvanlivě chránit, lze ji opatřit skleněnou stěnou.

Skleněná elegance

Trend, který se dostává čím dál tím víc do obliby. Ladí s moderním a lesklým nábytkem. Navíc nabízí nespočet možností. Lze zvolit přírodní motivy kmenů stromů či abstraktní linie. K dispozici je čirá deska, pískovaná nebo dokonce s 3D efektem. Sklo dodá interiéru neobyčejnou atmosféru.

Mozaiková kouzla

Mozaika je miniaturní obdoba klasiky. Pokud vaši kuchyň tvoří jednolité a velké plochy, mozaika jí dodá nevšední pestrost, která upoutá pozornost.

Mocný kámen

Kamenný obklad znáte spíše z exteriéru, ale nebojte se ho použít i uvnitř. Vnese do místnosti rustikální vzhled. V kombinaci se dřevem nebude působit až tak chladně.

Náš tip: Luxusní vila, kterou můžete mít i vy. Stačí vám 1 milion korun

A když ještě doladíte doplňky v podobě proutěných košíků či pletených polštářů, získáte domov, který vás jen tak nepřestane bavit. Fantazie se meze nekladou. Tak proč zůstávat u klasiky, když je tolik možností.

Více tipů najdete na webu homepix.cz.

Co máte za kuchyňskou linkou vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

9 úžasných staveb, za kterými stojí čeští architekti

11 věcí, kterými si samy zhoršujeme menstruaci

Stala jsem se babičkou. Můj život skončil


"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama