reklama

Čím nahradit obklady v kuchyni? 7 neotřelých nápadů

7 neotřelých tipů, čím nahradit klasické obklady v kuchyni.

Foto: HS-Interiér

Zatoužila jste po nové kuchyni a přemýšlíte, jaké zvolit obklady za kuchyňskou linku? Pokud nechcete klasiku, pak přinášíme sedm zajímavých tipů, které celému prostoru dodají nový a moderní vzhled.

Nová výmalba, doplňky, dvířka, tapety či prodloužení kuchyňské linky v podobě ostrůvků. Možností, jak změnit kuchyň je mnoho, my se podíváme na netradiční a noblesní obklady...

Pohledové zdivo

Nejspíš znáte ze severních zemí, kde je tento trend už řekněme několikaletou stálicí. Prosazuje se v exteriéru na fasádě i v interiéru.

Lícových pásků najdete na trhu nepřeberné množství. Od zajímavých barevných variant, přes hladké, strukturované, s ostrými či zaoblenými hranami. Pokud zvolíte nepravidelné tvary, pak nalepování zvládnete hravě sami. Nemusíte dbát na detaily a jet v rustikálním stylu. Jde o to, aby bylo vidět, že jde o ruční práci.

Betonová stěrka

Myslíte si, že bude působit neosobně a studeně? Pak vás konečný efekt mile překvapí. Je pravda, že se hodí spíše do moderního a industriálního stylu, ale díky barevné variantě lze celkovému dojmu dodat na hřejivé atmosféře. Betonová stěrka nemusí být jen šedá. Lze ji nanášet už v odstínech či ji následně ještě natřít.

Staré dobré dřevo

Je jedno, jestli zvolíte palubky či masivní desku, která bude kopírovat pracovní plochou, vždy byste měli výběr dřeva korespondovat s celkovým konceptem kuchyně. Platí jednoduché pravidlo. Čím více různorodých a výrazných materiálů, tím se prostor opticky rozšíří a vznikne neútulný chaos.

Tapeta je v módě

Rozhodně si nemyslete, že jsme se zbláznili, když chceme použít tapetu za kuchyňskou linku, kde prská mastnota či občas přistane těsto při pečení. Pokud se vám líbí zajímavé a neobvyklé vzory, nebojte se je použít. Můžete vytapetovat za rok znovu. Chcete-li tapetu dostatečně a trvanlivě chránit, lze ji opatřit skleněnou stěnou.

Skleněná elegance

Trend, který se dostává čím dál tím víc do obliby. Ladí s moderním a lesklým nábytkem. Navíc nabízí nespočet možností. Lze zvolit přírodní motivy kmenů stromů či abstraktní linie. K dispozici je čirá deska, pískovaná nebo dokonce s 3D efektem. Sklo dodá interiéru neobyčejnou atmosféru.

Mozaiková kouzla

Mozaika je miniaturní obdoba klasiky. Pokud vaši kuchyň tvoří jednolité a velké plochy, mozaika jí dodá nevšední pestrost, která upoutá pozornost.

Mocný kámen

Kamenný obklad znáte spíše z exteriéru, ale nebojte se ho použít i uvnitř. Vnese do místnosti rustikální vzhled. V kombinaci se dřevem nebude působit až tak chladně.

Náš tip: Luxusní vila, kterou můžete mít i vy. Stačí vám 1 milion korun

A když ještě doladíte doplňky v podobě proutěných košíků či pletených polštářů, získáte domov, který vás jen tak nepřestane bavit. Fantazie se meze nekladou. Tak proč zůstávat u klasiky, když je tolik možností.

Více tipů najdete na webu homepix.cz.

Co máte za kuchyňskou linkou vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

9 úžasných staveb, za kterými stojí čeští architekti

11 věcí, kterými si samy zhoršujeme menstruaci

Stala jsem se babičkou. Můj život skončil


Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama