reklama

Chyby, kvůli kterým váš byt vypadá menší, než skutečně je

Rádi byste, aby váš domov vypadal vzdušně, otevřeně a opticky větší? Přečtěte si, zda neděláte následující chyby, které ho naopak opticky zmenšují.

Foto: iStock

To, že máte malý byt, nemusí hned znamenat, že by tak měl i vypadat. Ale zároveň rozumíme, že vybalancovat malý prostor může někdy působit jako až nadlidský úkol.

Přečtěte si, zda neděláte jednu z těchto nejčastějších chyb, které opticky pokoj zmenšují. Pokud ano, přinášíme tipy, jak to rychle napravit.

Výrazné tapety

Pokud se rozhodnete pro tapetu nebo i tmavou barvu, vyberte si k tomu pouze jednu zeď. Při výběru tapet taky dbejte na to, aby byl design čistý a jemný, z milionu drobných květů vás za chvíli rozbolí hlava a opticky to prostor zmenší.

Malý koberec uprostřed místnosti

Koberce jsou drahé, o tom žádná, ale koupí malého koberce do velké místnosti si spíše uškodíte, než pomůžete. Investujte do koupě většího, nebo si ten malý schovejte do chodby. 

Nedostatek světla

Většina pokojů je osvětlená pouze jedním světlem na stropě, což skoro nikdy není dost, a pokoj tak působí menší, než ve skutečnosti je. Místo toho zvolte tři lampy a rozprostřete je po místnosti, světlo tak totiž dosáhne i do tmavých koutů a bude se odrážet ode zdí. Dobrou volbou jsou taky zrcadla, ve kterých se bude odrážet přírodní světlo vstupující do pokoje.

Příliš mnoho nábytku

Nahuštěné kusy nábytku se v menších místnostech nevyplácejí. Ujistěte se taky, že žádný nábytek neblokuje okna. Když je před nimi prostor, opticky tak spojíte interiér s tím, co je venku, a vytvoříte dojem větší hloubky a velikosti.

U nábytku vybírejte čisté minimalistické linie, působí to vzdušněji. A nebojte se investovat do větších kusů.

Všechno spolu ladí

Pokud se ty samé barvy, vzory a látky prolínají celým pokojem, vizuálně vše splývá v jeden celek. Experimentujte a dodejte element překvapení ve formě zajímavých polštářů, ubrusu nebo záclon. 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama