reklama

Chcete žít ve strašidelném lese? Pořiďte si tento lustr

Zajímavý designérský počin. Lustr, který navodí atmosféru strašidelného lesa.

Foto: hildendiaz.dk

Patříte mezi fanoušky hororů a přírody? Pak vás nadchne lustr, který vás přenese do začarovaného lesa. Jednoduchý, působivý a skutečně originální doplněk do interiéru může být váš.

"Chtěli jsme v místnosti navodit stejný pocit, jaký člověk zažije, když stojí v hlubokém lese a všude kolem něj je příroda. Stejný pocit zažívají umělci či vědci, kteří jsou tímto neuvěřitelně obrovským světem milionů živých stvoření doslova ohromeni," píší o své práci designéři Hilden & Diaz.

Dánští designéři mají vyprodáno

Každý umělec si přeje oslovit lidi natolik, aby mohl předávat poselství skrze svá díla. Dvěma designérům z Kodaně se to opravdu povedlo. Osvětlení Forms in Nature (Tvary v přírodě) z dílny Hilden & Diaz svět už dobře zná.

Lustr nechali vyrobit v limitované edici "pouhých" sto kusů. Už za pár dní však mohli s úlevou a potěšením oznámit, že mají vyprodáno. Designéři v současné době připravují druhou edici. Už teď jsou téměř všechny kusy zarezervovány. A to jeden stojí 89 000 Kč.

V hlavní roli 3D tiskárna a lidská síla

Na osvětlení se zrcadlově opakují tvary, které kopírují zakroucené větve. Když tento skvost připojíte na zdroj světla, zapůsobí na vás jeho mocná stínohra, která na stěnách vykouzlí začarovaný les. Už na první pohled je vidět, že jeho výroba není nijak jednoduchá.

Dříve, než se lustr dostane k zákazníkovi, přihlásí se o slovo 3D tiskárna, která vyrobí jednotlivé části. Ty jsou následně ručně zkompletovány. Výroba jednoho kusu zabere osm hodin. Autoři si potrpí na precizní a skvěle odvedenou práci.

Hra světel a stínů

Když se na osvětlení podíváte, máte tak trochu pocit, že před vámi stojí nějaký složitý hlavolam, který nikdy nerozluštíte. Ale není třeba. Stačí jen počkat na tmu, rozsvítit a sledovat zajímavé efekty. Pravda, v ložnici byste si podobným doplňkem nejspíš přivodili noční můry, ale v obývacím pokoji? Proč ne. Jedno je jisté, máte-li děti, zapomeňte na lustr, kdekoliv. Jinak byste mohli jejich hlavičky plné fantazírování uvrhnout do nikdy nekončícího neklidu a strachu.

A jak si originální světlo užít? Čím víc prázdná místnost bude, tím lépe stínohra vynikne. Nejlepší jsou bílé stěny a možnost regulování světelného zdroje. A platí jednoduché pravidlo. Kdo chce strašidelný les, nastaví světlo na nejnižší intenzitu.

"Chtěli jsme, aby lustr působil dojmem hustého pohádkového lesa, v jehož středu je slabý oheň, který dodává pocit klidu a bezpečí," píší závěrem o svém projektu designéři.

Na videu můžete vidět detail stínových efektů...

Pořídili byste si podobný kousek? Napište nám v diskuzi pod článkem.

Fotografie jsou použity s výslovným souhlasem designérů Hilden & Diaz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

9 úžasných staveb, za kterými stojí čeští architekti

Jak si vybrat trenéra ve fitku?

Neuvěřitelné herecké proměny kvůli filmovým rolím
Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama