reklama

Chcete zhubnout? Místo křesla si pořiďte toto...

Chcete zhubnout? Pak kancelářské křeslo vyměňte za tento vtipný trenažér.

Foto: instructables.com

Nedaří se vám zhubnout? Nemáte čas na pohyb, protože musíte sedět v práci? Pak své kancelářské křeslo vyměňte za tento trenažér.

Zázrak se oficiálně jmenuje Hamster Wheel Standing Desk. Otázkou zůstává, zda vám váš nadřízený dovolí si podobné zařízení instalovat kolem svého pracovního stolu. Jak funguje?

Za vším hledej návrháře

Za tímto projektem stojí návrhář Robb Godshaw, inženýr ze San Franciska, který pracuje ve společnosti Autodesk. Už jako malý kluk trávil hodiny v garáži a sestrojoval své nápady. Rád do jedné věci vtiskne umění, design a ještě přidá nějakou mechanickou libůstku.

Pracovní stůl je jeden z jeho mnoha uměleckých počinů. Samozřejmě se nechal inspirovat klasickou hračkou pro křečky, jen ji instaloval do kanceláře.

Jak přístroj funguje, se můžete podívat na následujícím videu >>

Hubnoucí zázrak

Kolo s průměrem 203 cm je vyrobené z překližky a nemá žádnou brzdu. Sám autor přiznává, že výroba je náročná, vše musí být přesné, aby se součástky nezadrhávaly. Na celé kolo padlo půl litru lepidla a 240 vrutů.

Robb Godshaw si ušetřil hodiny práce tím, že použil frézu s vodním paprskem. Celý mechanismus pohání čtyři kolečka ze skateboardu.

Chcete-li si přístroj vyrobit, podrobný návod najdete ZDE >>

Chůze je zdravá

Odborníci se shodují, že je pro naši páteř a organismus mnohem zdravější stát než sedět. Tento přístroj je ještě lepší v tom, že vás nutí chodit. V mnoha případech je chůze zdravější než běhání, protože se při ní dostaneme do nižší tepové frekvence, která je při spalování tuků efektivnější než aktivnější zátěž, která spíše posiluje srdce. Na tomto přístroji vlastně budete dělat oboje, spalovat kalorie i posilovat.

Náš tip: Kvalitní a levný balzám na rty? Vyrobte si ho doma

Denně uděláme 2000 kroků, aniž bychom se o nějaký pohyb snažili. Při 6000 krocích už se zbavíme přebytečných kilogramů. Při osmihodinové pracovní době bychom v roli křečka ušli podobné množství.

Zajímavý kancelářský nábytek, co myslíte? Jen si s sebou budeme muset brát náhradní oblečení a v případě nepřítomnosti sprch i tunu deodorantů.

Mohli byste se na tomto kole soustředit na práci? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: instructables.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Luxusní byt, který má devět pater? Ano, ve věži kostela

Porod ve vaně. S placentou jsme žili několik dní

8 chyb, kterými partnerovi zkazíte orální sex


Jelínek: Bilesová měla být hrdinka, sportovci jsou pod tlakem, chodí i výhrůžky smrtí | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama