reklama

Bydlení podle horoskopu: Co vám nesmí chybět?

Jak si vybavit byt podle horoskopu? Vaše znamení pomůže.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Když přijdete k někomu na návštěvu, dokážete si o jeho osobě udělat představu. Vidíte, zda je pořádný, detailista nebo má rád chaos. Dokonce i astrologické znamení může ovlivnit váš dům či byt. Co by podle horoskopu nemělo u vás chybět?

Jakou zvolit malbu, který styl si vybrat a po jakém nábytku sáhnout? Nechte si od znamení poradit a budete se cítit doma útulně a bezpečně.

Zemská znamení: Panna, Býk, Kozoroh

Tato znamení si svůj dům či byt pečlivě vybírají. Místo se pro ně stane tím nejdůležitějším v jejich životě. Vůbec jim nevadí, investovat do svého bydlení větší obnos peněz. V podnájmu budou zcela jistě trpět. Určitě by neměla chybět zahrada, kde budou relaxovat, dobíjet energii a realizovat své nápady.

Doporučujeme: Jak zhubnout podle horoskopu? Víme to!

Mezi zemskými znameními najdete šikovné kutili či hospodyňky. Umí si plno věcí vyrobit sami a ruční práce je baví a naplňují. Proto se obklopují originálními doplňky, které jsou od nich či blízkých přátel.

Panna:

Milují přírodu, proto i doma se jí obklopují. Rády používají živé květiny, pěstují pokojovky, neomrzí je přírodní materiály a patří mezi zručné lidi. Potřebují kolem sebe absolutní pořádek bez chaosu. Nejoblíbenější barvy jsou v odstínech žluté a oranžové. Nejdůležitější je pro ně pracovna či účelný pracovní stůl.

Býk:

Na prvním místě je pohodlí. Proto se rádi obklopují masivním nábytkem. U doplňků nejčastěji sáhnou po příjemných materiálech, které navodí hřejivou atmosféru. Mají rádi vše, co je domácí. Nejčastěji se pohybují v kuchyni, proto si na jejím zařizování dávají velmi záležet. Hned za kuchyní nejvíce investují do sedací soupravy, která bude v místnosti dominantní. Oblíbenými barvami jsou všechny tlumené odstíny.

Kozoroh:

Kozorozi nemají rádi přeplácané místnosti. Nejraději tráví čas v ložnici. Nábytek a doplňky jsou originální a jednoduché. Mezi oblíbený materiál patří kov a kámen. Ve všem chtějí mít pořádek a každá věc v domě má své přesné místo. Rádi si práci usnadní různými vychytávkami, ať už jde o roboty v kuchyni či jiné drobnosti. Kozoroh si své místo chrání, chybět nebudou kvalitní vchodové dveře, bezpečnostní zámek a alarm.

Vodní znamení: Rak, Ryby, Štír

Samozřejmostí je blízký kontakt s vodou. Bydlení vybírají nedaleko potůčku či řeky. Když už si nemohou takto zvolit, určitě u nich najdete alespoň akvárium. Neustále něco předělávají, přestavují či mění. Často tak potkáte jiné polštáře, novou záclonu či se změnou období, přijde i tematická dekorace.

Rak:

Patří mezi velké sběrače. Ano, jde o takové domácnosti, kde je na polici milion drobností a sedá na ně prach. Možná o jejich vkusu začnete pochybovat, ale oni se tak cítí příjemně. Potřebují kolem sebe staré věci s historií. A když už jim doma nestojí almara po babičce, alespoň si na stěnu pověsí staré rodinné fotografie či obrazy.

Ryby:

Dřevo, dřevo, dřevo. Najdete jej všude. Nenávidí totiž umělé materiály. Nejraději proto vybavují interiér v rustikálním či skandinávském stylu. Vysněné bydlení? Srub na břehu jezera. Ryby umí z neobyčejných doplňků udělat nezapomenutelný interiér. Kladou vedle sebe materiály a věci, které byste vy sami takto neposkládali. Mají rády odstíny modré a zelené. Nábytek pro ně není důležitý. Často spí na matraci na zemi, sedí na polštářích a různě složených dekách.

Štír:

Čím jsou jedineční? Mají rádi tlumená světla. Sluneční paprsky většinou odráží závěsy, rolety či žaluzie. Večer nesvítí lampička, ale několik svíček. Mezi oblíbenými doplňky najdete podivné tvary s šílenými vzory. Věci, které svým způsobem vypadají tajemně a nejsou jednoduše čitelné. A na co se soustředí? Na pohodlnou postel, která je pro ně útočištěm a místem k odpočinku. V žádném případě je nechtějte překvapit, tím, že vymalujete, než se vrátí z dovolené, protože nenávidí změny.

Ohnivá znamení: Lev, Beran, Střelec

Patří mezi velmi náročné lidi. Rozhodně se nespokojí s laciným zařízením a ze všeho nejraději potřebují bydlet tam, kde se něco děje. Často si vybírají velká města. V interiéru nesmí chybět oheň, většina z nich tedy volí krb nebo alespoň velké množství svíček. Pokud mají dostatek financí, opravdu sáhnou po kvalitních a luxusních věcech.

Náš tip: Hledáte milence podle horoskopu? Má být jako Travolta nebo Brad Pitt?

Neradi něco dělají sami. Zahradu si chtějí jen užívat, proto práci na ní přenechají odborníkům či aktivnějšímu protějšku. Svůj dům a byt zařizují moderně, vše by mělo být čisté, a pokud si mohou vybrat, raději volí hranaté tvary.

Lev:

Nesnáší přeplácané prostory. Na čem jim nejvíce záleží? Prostorná koupelna a velká postel, to je luxus, který si neodpustí. Oblíbenými materiály jsou sklo a nerez. Určitě se v domě či bytě bude nacházet nějaké umělecké dílo, protože jsou to pro ně dobře investované peníze. Malba bude vždy v teplém tónu. Doplňky mají nejraději skleněné či zlaté.

Beran:

Bývají nejlepšími designéry. Mají dokonalý vkus a umí si dům vybavit novinkami, které jsou opravdu originální. Nesnáší zbytečnou přezdobenost a kudrlinky. Všechno v čisté a jednoduché linii. Vyhovují jim výrazné barvy a nábytek, který se dá snadno přestavět. Zahrada je pro ně druhým domovem. I tam musí být luxusní a moderní nábytek.

Střelec:

Nemůžou si svůj domov představit bez velké knihovny. Vše v interiéru by mělo být tak trochu extravagantní. Vedle sebe dají věci, které spolu nesouvisí a vypadá to skvěle. Dále jim záleží na kvalitním jídle, proto se jistě vybaví obrovskou kuchyní a moderními spotřebiči. Přímo nesnáší oranžovou barvu a naklizenou domácnost.

Vzdušná znamení: Vodnář, Váhy, Blíženci

Touží po dokonalém výhledu na okolí. Často si staví domy, kde jsou velká okna. Stejně tak kolem potřebují dostatek místa, proto interiér nezastavují zbytečnostmi. Rádi se starají o domácnost, ale když není čas, tak nepořádek nijak neprožívají. Kombinují moderní prvky s retro nábytkem či historickými doplňky. Rádi starým věcem dávají nový vzhled. Určitě ve svém domě budou natírat, patinovat či lepit různé tapety a koláže.

Vodnář:

Nedokázali by žít v tmavé místnosti. Světlo je pro ně velmi důležité. V obývacím pokoji by měla stát taková pohovka, aby se na ní vešla celá rodina. Uklidňuje je modrá a fialová barva. Byt či dům vždy striktně oddělují na rodinnou a pracovní část. Rádi vymýšlí různé vychytávky, které jim usnadní péči o domácnost nebo ušetří místo.

Váhy:

Měkké a chlupaté materiály jsou všude. Čalouněná křesla a malé stolečky je baví a slouží jako relaxační zóna. Nebojí se používat tmavé barvy. Každý kus na sezení chtějí mít pohodlný a je jim jedno, kolik peněz do vybavení investují.

Blíženci:

Ideální je kombinace bílé stěny a výrazně barevných doplňků. Uznávají industriální architekturu. Obvykle si vybírají moderní stavby. Velká okna pro ně znamenají možnost dokonalého větrání a skvělé denní světlo. V bytě nesmí chybět výkonný počítač a velká televize.

Jaké jste znamení? Odpovídá bydlení podle horoskopu tomu vašemu? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 způsobů, jak dodat styl staré kuchyni

Jak zahradničit, aby vás nebolela záda?

Chcete vyšší plat? Musíte mít pravidelný sex
Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama