reklama

15 zaručených tipů, jak zútulnit každou ložnici: Chce to hezké povlečení i dekorace

Srdcem domu je prý kuchyně... Čím je ale ložnice? Možná hlavou, případně krkem, který jí otáčí. Ať už ložnici zařadíte ve svých představách kamkoli, je důležité, aby byla útulná, pohodlná a alespoň v rámci možností ctila partnerskou intimitu. Co k tomu pomůže?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Ložnice je bezesporu důležitým místem v domě. Podle tradičního čínského učení "feng šui" jsou ložnice s kuchyní nejdůležitějšími místnostmi, přičemž zásadní roli hraje jejich umístění. 

Samotná ložnice je významná už z toho důvodu, že v ní trávíte pravděpodobně nejdelší souvislý časový úsek dne a obnovujete zde svou energii. Nebo byste alespoň měli!

  „Ložnice je ideální prostředí pro přizpůsobování nepřizpůsobitelného.“ Jean Anouilh, francouzský dramatik Ložnice - k citátu, žena.cz

Kromě toho - díky spánku jako neaktivní činnosti - se v ložnici dostáváte do pozice bezbranného jedince; proto je nutné, aby místnost působila bezpečným a klidným dojmem. 

Je jasné, že pokud zrovna nestavíte nový dům, nemáte obyčejně příliš možností, jak pokoj dispozičně ovlivnit. Je ovšem celá řada "vychytávek", které vám k harmonickému pocitu pomohou a nežádají si žádné výrazné zásahy.

Pojďte si spolu se mnou projít několik tipů, jak vytvořit útulné prostředí v místnosti, kde se oddáváte nejenom spánku.

Více v grafice...

reklama
reklama