reklama

10 způsobů, jak snadno zvětšit vaši ložnici

Jak jednoduše zvětšit ložnici? Tady je několik rychlých tipů.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Vytvořit útulnou ložnici tak, aby se do místnosti vešel všechen potřebný nábytek jako postel, skříň, komoda nebo kosmetický stolek, není jednoduché. Jak bez velkých úprav zvětšit ložnici?

Podívejte se na pokoj novýma očima. Řešení je snadnější, než si vlastně vůbec myslíte. Pokud se v ložnici nemůžete ani hnout, bude se vám hodit několik rychlých tipů a nápadů.

Menší postel

Nechceme, abyste si ubírali svůj prostor na spánek, ale zamyslete se nad tím, zda rám postele není příliš mohutný a nezabírá zbytečně moc místa, které by se hodilo pro jiné a důležitější věci. Aby postel byla pohodlná, nemusí být hned obřích rozměrů.

Spěte v mezipatře

Skvělý způsob, jak získat úložný prostor, je postel zvednout. Můžete si pod ni vložit krabice se sezónním oblečením či botami nebo si nechat udělat šuplíky. 

Pokud máte dostatečně vysoké stropy, klidně postel umístěte do výšky a pod ní si udělejte pracovní kout, skříně nebo třeba kosmetický stolek. Spánek bude o něco dobrodružnější, protože se do postele musíte vyšplhat, ale získáte hodně prostoru pro další aktivity či oblečení.

Zavěšujeme

Necpěte k posteli za každou cenu robustní a velký noční stolek. Ideální je takový, který se zavěsí na zeď. Ještě více vzdušnosti místnosti dodáte, když vám na knihu postačí jen zavěšená malá polička. Lampičku na čtení také raději připevněte na stěnu. Je pěkné mít originální stojací kus, ale na ten už musíte mít větší noční stolek, který je do malé ložnice zbytečným luxusem.

Využijte čelo postele

Pokud opravdu máte ložnici v nejmenší místnosti bytu, využijte i čelo postele. Dají se zde umístit vestavěné mělčí skříňky, které poslouží pro oblečení nebo si z nich vytvořte malou knihovničku. Vaše oblíbená literatura bude při ruce a nemusíte řešit, kam s knihami.

Náš tip: Rekonstrukce bytu. Co byste v paneláku nehledali

Jen pamatujte, že prostor přímo nad hlavou by měl zůstat vzdušnější, aby se nám lépe usínalo. Někdo špatně snáší, když nad ním visí police s těžkými knihami. Nábytek směřujte spíše do boční části čela postele.

Kouzlo se zrcadlem

O zázraku jménem zrcadlo jsme už v souvislosti malých místností psali. V ložnici bude odrazová plocha nejen dobrým efektem pro zvětšení prostoru, ale uvidíte, že i do vašeho sexuálního života vnese nový rozměr.

Využijte stěny

Nemáte dostatek místa ve skříni na klobouky, šály nebo kravaty? Vydejte se do lesa, vyhlédněte si nějaký pěkný a pevný kus klacku. Ten si očistěte a nalakujte. Takto připravený jej zavěste na stěnu a následně na něj naskládejte své doplňky nebo třeba bižuterii. Uvidíte, že získáte krásný prvek, který ještě ušetří spoustu drahocenného místa.

Pracovní prostor

Lze si pořídit užší stolek na kolečkách, který je širší než postel. V době, kdy nebudete používat notebook, jej můžete zasunout ke stěně nebo k spodní části postele. Komu se nebude chtít ráno vstávat, snadno si jej přisune tak, že bude pracovat přímo z postele.

Lehkost

Světlé barvy vytváří iluzi většího prostoru. Klidně je občas přerušte tmavším odstínem, ale tato plocha by neměla být příliš velká.

Doporučujeme: Koupila jsem si dům s cizím mužem. Nemáme žádný problém

Nezapomínejte ani na nábytek. Ať už si vyberete dřevěný nebo plastový kus, volte jej ve světlých tónech. Vždy raději použijte tmavší doplněk, ale základní nábytek nechte prosvětlený.

Dostatek světla

Myslete na dostatečné osvětlení. Je pěkné mít stojací lampu v rohu ložnice, ale zabere zbytečně moc místa. Všechno osvětlení raději zavěste. Nebojte se pomocí LED diod rozsvítit i police nebo spodní část postele. Získáte tak opticky světlejší a prostornější místnost.

Kam s oblečením

Nemáte sílu každý den vracet oblečení, které ještě budete v týdnu nosit, zpátky do skříně. Sluha by problém vyřešil, ale překážel by. Vymyslete si nápaditá ramínka nebo háčky, které budete mít blízko své postele.

Jak jste vyřešili malou ložnici vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Duhové bydlení uprostřed lesa. Nebojte, nešálí vás zrak

Autistovi (6) let nikdo nepopřál. Pak se stal zázrak!

Ve filmu láska, v reálu nenávist. Když se slavní nemusí

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama