reklama
 

Budějovice i Slavia spoléhají na gólmany

České Budějovice/Praha - Semifinálová série extraligy mezi hokejisty Slavie a Českých Budějovic pokračuje o víkendu na jihu Čech.

Favorizovaný pražský tým prohrál první duel v Sazka Areně 0:2, v druhém však dokázal brankář Petr Franěk napodobit svého kolegu Romana Turka a domácí střelci dali ještě o gól víc. V Budvar Areně se tak ukáže, zda bude tradice sbírání čistých kont pokračovat.

Jihočechy požene k dalšímu překonání favorita vyprodaný stadion. Fanoušci vytvořili týmu Josefa Jandače skvělou atmosféru nejen ve čtvrtfinále proti Liberci, ale také v Praze. "Těšíme se na to," podotkl českobudějovický kouč k očekávané bouřlivé atmosféře.

Zápasy vyrovnané série rozhodují zatím přesilové hry či individuální chyby. Ani jedna z pěti branek nepadla při rovnoměrném stavu hráčů v poli. Jihočeši skórovali v úvodním vítězném duelu dvakrát v přesilovce, Slavia se prosadila v početní výhodě, v oslabení a při power-play Českých Budějovic.

"Je důležité uhlídat emoce a také záleží na tom, jak zápas zvládnou rozhodčí," prohlásil Jandač. Sudí se v sérii chyb nevyvarovali, po druhém utkání dokonce komise rozhodčích pozastavila delegaci Pavla Mikuly a Vladimíra Šindlera.

Jihočeši se budou snažit o první semifinálovou výhru doma v historii samostatné české ligy. Ta by jim mohla přiblížit finálový sen. "Každý krůček je důležitý," naznačil Jandač, že jednotlivé duely nerozlišuje.

Obdobně se na následující zápasy dívá i slávistický asistent Jiří Kalous. Kdyby však hosté vyhráli hned v sobotu, byl by spokojen. "V play-off je důležitý každý zápas. Kdyby nám to ale vyšlo, získali bychom minimálně psychickou výhodu," řekl Kalous před dnešním odjezdem týmu do Českých Budějovic.

Hosté by se na jihu Čech rádi prosadili i při hře pěti proti pěti. Kalous si ale uvědomuje, že to bude těžké. "Zatím se to vyvíjí tak, že se to ani jednomu týmu nedaří. Těžko říci proč. Oba celky však mají výborně zorganizovanou hru," uvedl Kalous.

Dodal však, že kdyby se ale slávisté prosazovali i nadále v přesilovkách a vyhrávali, určitě by jim to nevadilo. 

Série se hraje na čtyři vítězství.

Program:
Sobota 1. dubna - 3. zápas:

17:00, České Budějovice - Slavia Praha 1:1 na zápasy (2:0, 0:3).
Neděle 2. dubna - 4. zápas:
17:00, České Budějovice - Slavia Praha.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama